• Šventiniais Globos namų labirintais...

  2021-09-29

  Kelionę pradėkime gražioje kaštonų alėjoje, kuri rodo kelią į didingus baltus rūmus. Tai dvaras, kurį apie 1600 metus įsigijo Lietuvos didikai Oginskiai. Vėliau šiose didingose patalpose ir vietovėse buvo karinės bazės, tekstilės fabrikas, drobės balykla ar kareivinės. Ir štai nuo 1936 metų dvaro rūmuose įsteigti tuometiniai „invalidų“ namai. Ir taip laiko tėkmė nepaliaujamai skuba pirmyn, kuria istoriją tokią, kokia ji yra. Tikrą ir nesumeluotą.

  Priėję dvarą, žengiame plačiais laiptais. Ties įėjimu atveriame duris ir mus pasitinka garsią kunigaikščio Oginskio rūmų praeitį, įstaigos istoriją ir mūsų bendruomenės gyvenimą menančios senos nuotraukos ir archyvo dokumentai.

  Stabtelkim... Ir šiek tiek pamąstykim. Skirtingi veidai, gyvenimai, įvykiai atveria kiekvieno iš mūsų unikalias ir iškalbiai sopulingas gyvenimo stotis. Genetikos lavina, kasdienio streso įtampos, autoįvykis, išvažiavus į eilinę kelionę šimtąkart pažįstamu keliu ar užpuoliko smūgis, tik turėjusį visas jutimines spalvas, akimirksniu baisingomis šukėmis gali paversti mūsų pasaulį. Šiandien šiame Oginskio dvare gyvena ne bevardžiai, ne niekieno žmonės, o kažkieno tėvai, seserys, broliai, pažįstami ar draugai. Yra asmenų, kurių niekada niekas nelanko, tačiau jie vedami vilties dairosi ir mįslingai laukia...

  Tęskim kelionę. Didingų Oginskių dvaro koridoriais nenumaldomai vilnija istorijos ir pokyčių tėkmė. Esame nuolatiniame pokyčių kelyje: jie dažnai yra maži ir nepastebimi, o kartais ir dideli, tarsi gūsingi vėjai, bet jų visų tikslas – gražesnis rytojus. Taigi šiandien čia plazdena nenuorama pokyčių vėjas, kuris į šiuos namus atnešė intrigą, paslaptį ir geriausio Globos namų darbuotojo rinkimus.

  Kiekvieno iš mūsų gyvenime svarbu yra tai, kokią veiklą pasirenkame. Taigi Strėvininkų socialinės globos namuose dirbantiesiems likimas lėmė dirbti socialinį darbą. Šios įstaigos bendruomenės nariai puikiai žino ir supranta, kad savo pavyzdžiu galima parodyti, jog svarbiausia yra rūpintis silpnaisiais ir kenčiančiaisiais. O kai ši tarnystė susilieja su širdimi, tai jau yra įvardijama misija, kurią veda pašaukimas. Ir išveda... Kad ir pačiu sunkiausiu keliu, bet išveda į šviesą. Socialiniai darbuotojai ar socialinį darbą dirbantys žmonės bei šalia jų globojami asmenys, tampa tarsi pakeleiviais, kurie kartu keliauja gyvenimo keliu. Tik vieni lydi, o kiti seka iš paskos...

  Rugsėjo 27 – oji – socialinių darbuotojų diena. Diena, kuri siejama su Šv. Vincento Pauliečio vardu. 1885 metais kunigas Vincentas Paulietis Leono XIII yra paskelbtas gailestingumo organizacijų globėju. Jis laikomas socialinio darbo pradininku. O Mūro Strėvininkuose Lietuvos Nepriklausomybės laikais buvo įsteigta Šv. Vincento Pauliečio draugijos išlaikoma senelių prieglauda. Tad kiekvienais metais mūsų bendruomenėje rugsėjo mėnesį yra švenčiami Šv. Vincento Pauliečio atlaidai. Ne išimtis ir šie metai, nes ruduo ir socialinio darbuotojo diena mūsų namuose be šios šventės yra sunkiai įsivaizduojama. Tradicijos persipynę su naujais vėjais yra neatsiejama mūsų istorijos dalis. Džiaugiamės ir be galo esame dėkingi klebonui Rokui Puzonui, už nuolatinį ir besąlygišką palaikymą, buvimą drauge švenčių ir liūdesio dienomis.

  Taigi, krentantys rudeniniai margaspalviai lapai, iš po debesų besiskverbiantys ryškūs saulės spinduliai ir nuostabus rugsėjo 27 dienos rytas mus sujungė vienai bendrai maldai. Iškilmingas mišias aukojo Darsūniškio parapijos kunigas, Petras Linkevičius, ir Žiežmarių parapijos kunigas, Stasys Čiupala. Maldos metu kvietė susimąstyti, koks svarbus yra žmogui santykis su Dievu...

  Kiekvienas žmogus vos tik gimdamas pradeda savo unikalią kelionę į pažinimą ir brandą. Brandžius ir išmintingus darbo metus nulemia žmogaus keliai, darbai, patirtys ir mintys – visa tai, kuo mes, dalindami save, praturtiname kitus. Juk mūsų, Globos namų darbuotojų, kelionėje – vieni lydi, o kiti seka iš paskos. Taigi šioje kelionėje yra tam tikros stotelės, kurias šventinio renginio metu ir paminėjome. Pasveikinome Globos namuose dirbančius darbuotojus su 10, 15, 20, 25, 30 ir 45 metų darbo šioje įstaigoje sukaktimi. Šių sukakčių proga Globos namų direktorė, Danutė Grigelevičienė, dovanojo padėkos žodžius, kupinus meilės ir šilumos, ragino kolektyvą būti drąsiais, teisingais ir tikinčiais savo darbo prasme.

  Bendruomenę sveikino ir svečiai. Šventiniame renginyje Socialinio darbuotojo dienai paminėti drauge su mumis buvo ir mums sveikinimo žodžius tarė bei įteikė darbuotojams padėkas Lietuvos Respublikos seimo narė Silva Lengvinienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorė Vaida Babeckienė, ir VŠĮ „Vilties žiedas“ atstovės.

  Na ir atėjo svarbiausias momentas. Kaip ir minėjau, nenuorama pokyčių vėjas, kuris į šiuos namus atnešė intrigą, paslaptį ir geriausio Globos namų darbuotojo rinkimus. Geriausių 2021 metų globos namų darbuotojų nominacijų įteikimas: Geriausiam socialiniam darbuotojui, Geriausiam socialinio darbuotojo padėjėjui, Geriausiam sveikatos priežiūros darbuotojui, Geriausiam ūkio darbuotojui, Geriausiam užimtumo specialistui ir Geriausiam administracijos darbuotojui. Tai - pačių globos namų darbuotojų rinkimų metu vienas kito įvertinimas už šioje įstaigoje nuveiktus darbus, atsidavimą, organizacinius gebėjimus, nuoširdumą, meilę, šilumą, širdies jautrumą, kasdien perduodamą gyventojams... 

  Atvertėme naują puslapį mūsų metraštyje. Pradedame naują mūsų istorijos skyrių. Mus supantis pasaulis greitai keičiasi. Permainos vyksta greitai. Ne veltui ir socialinis darbas – yra laikomas pokyčių profesija, tai tiesioginis darbas su žmogumi, jo jausmais ir poreikiais, mokėjimas pastebėti kiekvieno žmogaus galias ir gebėjimus, juos ugdyti, įgalinti patį žmogų veikti, būti vedliu gyvenimo kelyje, kartu įveikti kylančias problemas, atsakyti į rūpimus klausimus, paskatinti veikti, o nesėkmės atveju – būti šalia ir kartu įveikti gyvenimo iššūkius.

   

Puslapis "Šventiniais Globos namų labirintais..." atnaujintas 2021-11-06

© 2016–2022 Strėvininkų socialinės globos namai. Valstybės biudžeto įstaiga

Kontaktai

Mokyklos g. 46 Mūro Strėvininkų km., Žiežmarių sen., Kaišiadorių r. sav., LT-56202. 
Tel.: 834653538;
Faks.: 834653538. 
El.paštas: strevininkup@gmail.com

Adresas

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre. Visos teisės saugomos teisės aktų nustatyta tvarka, kopijuoti bet kokią informaciją ar duomenis be rašytinio sutikimo draudžiama.
Juridinio asmens kodas: 290796410