• Socialinio darbuotojo diena 2022

  2022-09-28

  Jeigu staiga dingtų visi keliai,

  Tai kur tada eitų žmonės?

  Kur būtų kelio pradžia?

  Kur būtų kelio pabaiga? –

   

  Eitų žmonės vienas prie kito.

  Be kelio, be tako jie eitų. Ir tuomet -

  Žmogus būtų kelio pradžia,

  Žmogus būtų kelio pabaiga.

   

  Kiekvienas žmogus yra istorija. Tereikia rasti raktą, kaip tą istoriją atrakinti. Labai svarbu mokėti pastebėti, kam ir kur reikia pagalbos, rasti galimybę ir būdus kaip suteikti pagalbą. Būti tais angelais, kurie pasiryžę dėl žmonių šviesesnių akių ir šypsenos užuomazgų veide, rasti tą raktą. Juk šis raktas – išminties simbolis.

  Globos namuose dirbantys darbuotojai yra tam, kad įamžintų ne vieną istoriją. Juk yra sakoma, kad ISTORIJOS, kurių niekam nepasakojame, tiesiog išnyksta... O Globos namų darbuotojai yra tie, kuriems likimas lėmė socialinį darbą dirbančiųjų kelią. Darbuotojai yra tie, kurie tampa pakeleivių, paslaugų gavėjų, istorijų liudininkais. Tie, kurie neleidžia tom istorijom išnykti ir įamžina jas atmintyje.

  Džiaugiamės saule ir jos vėstančiais spinduliais. Džiaugiamės jau regimais rudens spalvų atspindžiais upėse bei rūke skęstančiais saulėlydžiais. Pasitikdami rudenį gėrimės jo teikiamomis dovanomis ir iš jų gausos mūsų darbščiomis bendruomenės rankomis pagamintomis rudeninėmis puokštėmis. Braidome auksinių lapų kilimais, nes jau baigti visi vasaros darbai ir buvo pats laikas susibėgti į tradicija tapusią Socialinio darbuotojo dienos šventę.

  Rugsėjo 27 dieną yra švenčiama Socialinio darbuotojo diena – žmonių, kurių širdys kupinos gerumo ir žmogiškos atjautos, diena.

  Pasaulis be gerumo, būtų kupinas niūrių bei pilkų spalvų ir jų atspalvių. Pakanka tik vieno žvilgsnio ar vieno žodžio, kad pasaulis vėl taptų spalvotas. Gerumas nepamatuojamas, nepasveriamas ir nieko nekainuoja... Gerumas – tai  šimtmečio Žmogaus puošmena... Ir tai nėra tik žodžiai, tai kasdieninis socialinio darbuotojo darbas...

  Gerumu ir bendryste Globos namų bendruomenė dalijosi Šv. Vincento Pauliečio atlaidų metu, kurie yra neatsiejami nuo Socialinio darbuotojo dienos šventimo mūsų namuose. Kas gali būti geresnio ir kilnesnio už savo globojamų žmonių švytinčias džiaugsmu ir pasitikėjimu viltingas akis, kai juos laimina vyskupas emeritas J. Matulaitis.

  Iškilmingas mišias aukojo bei maldos metu kvietė visus susimąstyti, koks svarbus yra žmogui santykis su Dievu vyskupas J. Matulaitis, Darsūniškio parapijos kunigas, Petras Linkevičius, bei Žiežmarių parapijos kunigas, Rokas Puzonas.

  Jo Ekscelencija vyskupas pamoksle pabrėžė šios dienos ir gerumo prasmę, taip pat veiklos, kurią vykdo Globos namai svarbą žmonėms. Palinkėjo visiems susirinkusiems Dievo palaimos darbuose ir asmeniniame gyvenime.

  Socialinio darbuotojo diena, tai diena, kai galima stabtelti ir pasvarstyti, kas nuveikta ir ką dar galima nuveikti. Pasvarstyti, kam ir už ką padėkoti. Ne išimtis ir šie metai, buvo pasveikinti darbuotojai, Globos namuose dirbantys 10, 15, 20 ir 30 metų darbo šioje įstaigoje sukaktimi.

  Bendruomenę sveikino ir svečiai. Šventiniame renginyje Socialinio darbuotojo dienai paminėti drauge su mumis buvo ir mums sveikinimo žodžius tarė bei įteikė darbuotojams padėkas Žiežmarių kultūros centro direktorė, Irena Taukinaitienė, Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius, Dainius Tamulevičius, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovė, Vidita Jonaitė, UAB „Maisto slėnis“ atstovas, Remigijus Pumputis ir VŠĮ „Vilties žiedas“ direktorė, Jūratė Savickienė.

  Šią dieną, kaip ir pernai salėje susirinkome, kad pabūtume kartu, pasidžiaugtume kolegų sėkmėmis, pagerbtume vieni kitus, o labiausiai įvertintus – apdovanotume... Įteikėme nominacijas pačių globos namų darbuotojų rinkimų metu vienas kito įvertintiems kolegoms  už šioje įstaigoje nuveiktus darbus, atsidavimą, organizacinius gebėjimus, nuoširdumą, meilę, šilumą, širdies jautrumą, kasdien perduodamą paslaugų gavėjams… - „Geriausiam socialiniam darbuotojui, Geriausiam individualios priežiūros darbuotojui, Geriausiam sveikatos priežiūros darbuotojui, Geriausiam ūkio darbuotojui, Geriausiam užimtumo specialistui ir Geriausiam administracijos darbuotojui“.

   

  Taigi...

  Rinkime visi žinių lašus,

  Stiprėkime kantrybės lašeliais,

  Dovanokime vieni kitiems meilės lašus,

  Siekime išminties lašų,

  Gaudykime džiaugsmo lašus,

  Išsaugokime vilties lašus.

  Ir galiausiai tegul iš šių lašų susirenka mūsų dvasinės gerovės upė ir jūra.

Puslapis "Socialinio darbuotojo diena 2022" atnaujintas 2022-09-29

© 2016–2023 Strėvininkų socialinės globos namai. Valstybės biudžeto įstaiga

Kontaktai

Mokyklos g. 46 Mūro Strėvininkų km., Žiežmarių sen., Kaišiadorių r. sav., LT-56202. 
Tel.: 834653538;
Faks.: 834653538. 
El.paštas: strevininkup@gmail.com

Adresas

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre. Visos teisės saugomos teisės aktų nustatyta tvarka, kopijuoti bet kokią informaciją ar duomenis be rašytinio sutikimo draudžiama.
Juridinio asmens kodas: 290796410