Apie šešis milijonus žmonių pasaulyje kas metai miršta dėl rūkymo, tarp jų apie šešis šimtus tūkstančių miršta dėl pasyvaus rūkymo. Tabako epidemija išlieka viena didžiausių grėsmių visuomenės sveikatai.
Atrodo, kad rūkymo tema seniai išsemta, viskas žinoma, bet poveikio nesulaukiama. Tad vėl apie tai kalbamės ir diskutuojame...
Gruodžio 8 dieną svečiuose turėjome Kaišiadorių visuomenės sveikatos biuro specialistę, Audronę Petraškienę, kuri padėjo gilinti žinias apie rūkymo žalą ir prevencijos būdus. Svarbu žinoti ir tai, jog rūkantysis kenkia ne tik sau, bet ir žmonėms, kurie būna šalia ir kvėpuoja cigarečių dūmais. Vyko daug diskusijų šia tema, dalyviai noriai dalinosi savo patirtimis. Daug klausimų sukėlė elektroninių cigarečių naudojimas. Ir itin stipriai suintrigavo mintys ir faktai apie patiriamas išlaidas tabako gaminiams. Ne vienam kilo klausimas, kiek būtų sutaupoma pinigų, jei būtų metamas šis žalingas įprotis.
Bendruomenės pareigūnė, Irena Budrikienė, taip pat priminė apie rūkymo vietas, esančias globos namuose, apie jų svarbą, saugumą. Globos namuose taikomas vienas iš prevencijos būdų – nustatytos rūkymo vietos įstaigoje. Apžiūrėjus bendro naudojimo patalpas, buvo užklijuoti lipdukai, žymintys, kad tose vietose draudžiama rūkyti.
Džiaugiamės tvirta draugyste su šiomis specialistėmis ir lauksime kitais metais tęsiant diskusijas apie mums aktualius klausimus.