Jeigu žmogus nori pasiekti savo svajones, būti sėkmingas ir laimingas, jis turi rūpintis savo sveikata...
Tabakui sparčiai plisti padėjo įprotis rūkyti, kurį žmogui buvo labai sunku įveikti. Dabar jau žinoma apie narkotinį tabako poveikį. Jo dūmuose yra nikotino, kuris turi trumpalaikį stimuliuojantį poveikį, tačiau sukuria stiprią fizinę ir psichologinę priklausomybę.
Kalbant apie alkoholį buvo akcentuojama, kad labai pavojinga alkoholį vartoti kaip stresą mažinančią priemonę ar vaistą, susinervinus, susipykus, pavargus, kai nepasisekė, kai norisi užsimiršti ir panašiai. Įprotis nusiraminti ir jaustis geriau vis stiprės ir ilgainiui taps norma ir poreikiu.
Tai informacija ir dar daugiau, kurios klausėmės Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovės, Audronės Patraškienės, paskaitos apie sveiką gyvenseną metu. Susirinkę daug diskutavome apie žalingus įpročius, apie alkoholio ir tabako žalą žmogaus organizmui. Pateikta vaizdinė medžiaga labai vaizdžiai ir aiškiai perteikė informaciją apie tabako ir alkoholio atsiradimo istoriją, daromą žalą sveikatai. Matytos vaizdinės priemonės ne juokais privertė susimastyti – ar verta rūkyti ir vartoti alkoholį matant tokias pasekmes.
Po paskaitos ir diskusijos, norntys galėjo individualiai pasikalbėti su Kaišiadorių bendruomenės pareigūne, Irena Budrikiene. Pokalbiai vyko apie tai, kaip reikia saugotis telefoninių sukčių, kurie nuolat naudojasi patikliais žmonėmis, kam aktualu dar kartą prisiminti, kaip reikia saugiai vaikščioti tamsiu paros metu, kaip elgtis iškilus konfliktui ar, kad konfliktai ir nelaimingi atsitikimai dažnai gali būti alkoholio vartojimo pasekmė...
Juk už kiekvienų "durų" slypi skirtingų žmonių gyvenimo istorija... ir tik jas atvėrus gali sužinoti kokia ji. Be galo geras jausmas, kai tu gali ją pakeisti įnešdamas nors trupinėlį šviesos...
Nuoširdžiai dėkojame Irenai Budrikienei ir Audronei Petraškienei už bendradarbiavimą ir nenutrūkstamą draugystę.