• Popietė ,,Būk atsargus - būsi saugus‘‘

  2022-04-08

  Nelaimės paprastai įvyksta staiga ir be perspėjimo. Ar mes pasirengę tokiems išbandymams? - Mėginome išsiaiškinti.

  Balandžio 6 dienos popietę Globos namų gyventojai ir darbuotojai susirinko, sugūžėjo į salę, kur vyko renginys „Būk atsargus - būsi saugus“. Ši popietė skirta:

  - atkreipti dėmesį į saugumo ir savęs saugojimo svarbą;

  - Globos namų bendruomenės narius skatinti mokėti atpažinti pavojus buityje, gatvėje, vandens telkinyje, įgusti jų išvengti ir elgtis atsakingai;

  - segėti saugos diržus (keliaujant automobiliu, vykstant į ekskursiją autobusu, naudojantis viešuoju transportu ar pan.;

  - saugiai naudotis internetu ir jo platybėmis;

  - tamsiu paros metu kelyje dėvėti liemenes, atšvaitus;

  - ugdyti nuostatą būti atsakingam už savo elgesį, veiksmus ir pasekmes;

  - vengti rizikingo elgesio.

  Renginio metu socialinė darbuotoja Vilma susirinkusiems skaitė pranešimą ir priminė apie saugų elgesį buityje ir kelyje, saugumo taisykles, tykančius pavojus, nesilaikant saugumo taisyklių. Papasakota, kaip būtina  elgtis kilus pavojui, ir kaip padėti kitam/šalia esančiam bei kur kreiptis pagalbos ištikus nelaimei.

  Popietei įpusėjus, šiek tiek atsitraukiant ir atsipalaiduojant nuo svarbaus informacijos srauto, užimtumo specialistė drauge su muzikaliomis merginomis padainavo šmaikščią dainelę apie mašinėles ir saugų eismą kelyje.

  Po linksmojo pasirodymo tęsėme kelionę saugumo labirintais su psichologe Jovita. Susipažinome su itin svarbiomis taisyklėmis naudojantis interneto platybėmis ir ne tik:

  -        kaip saugiai naršyti internete apsaugant save ir savo asmeninius duomenis;

  -        kur kreiptis ir ką daryti jeigu kiltų pavojus kiekvieno iš mūsų privatumui, kas labai svarbu naudojantis mobiliosiomis ryšio priemonėmis;

  -        ką daryti, kad naudojantis internetu kiltų kuo mažiau pavojų ir pan.

  Šios dienos renginys baigtas linksmąja viktorina, kurios metu visi atsakinėjome į pateiktus klausimus. Pasitikrinome, ar gerai įsisavinome išgirstą ir pateiktą informaciją. Teisingai atsakiusieji paskatinti ir apdovanoti prizais.

  Šios dienos popietės/akcijos tikslas - ne tik prisiminti saugumo taisykles, bet ir mokėti apsisaugoti nuo tykančių įvairių pavojų, juk saugumas mums visiems yra itin svarbus.

  Saugokime save ir vieni kitus.

Puslapis "Popietė ,,Būk atsargus - būsi saugus‘‘" atnaujintas 2022-04-15

© 2016–2023 Strėvininkų socialinės globos namai. Valstybės biudžeto įstaiga

Kontaktai

Mokyklos g. 46 Mūro Strėvininkų km., Žiežmarių sen., Kaišiadorių r. sav., LT-56202. 
Tel.: 834653538;
Faks.: 834653538. 
El.paštas: strevininkup@gmail.com

Adresas

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre. Visos teisės saugomos teisės aktų nustatyta tvarka, kopijuoti bet kokią informaciją ar duomenis be rašytinio sutikimo draudžiama.
Juridinio asmens kodas: 290796410