• PO MOLĖTŲ KRAŠTĄ PASIŽVALGIUS

  2018-07-20
  Keliavimas tai ne vien vaizdų matymas. Tai ilgalaikė pasaulėžiūros reforma.
  Miriam Beard.

  Šį kartą nusprendėme pasižvalgyti po Molėtų kraštą. Išvykome anksti ryte, nes norėjome kuo daugiau pamatyti, patirti. Ekskursiją pradėjome nuo Etnokosmologijos centro, čia pakilome į apžvalgos aikštelę, kur atsivėrė puiki Aukštaitijos miškų ir ežerų panorama. Buvo galima iš paukščio skrydžio apžiūrėti kalendorinį akmenų ratą ,,Lietuvos Saulė“ – 30 metrų diską su aštuoniais spinduliais, didžiuosius apskritimo akmenis, atgabentus iš visų Lietuvos apskričių. Akmeniniai spinduliai vaizduoja pasaulio šalis, Saulės tekėjimo ir laidos kryptis lygiadienių ir saulėgrąžų metu. Šalia akmeninės Saulės išdėstyti planetų modeliai, sudarantys mūsų Saulės sistemą. Muziejuje susipažinome su kosmoso paslaptimis ir savo rankose palaikėme meteoritą, taip pat, iš arti pamatėme, kaip atrodo mėnulio dalelė, kosmonautų maistas ir apranga.

  Toliau kelionę tęsėme Vaiškūno sodyboje. Šioje sodyboje 1996 metais buvo įrengta Senovinė dangaus šviesulių stebykla - šventvietė. Rato iš dešimties medinių šventyklos stulpų su kalendoriniais ženklais viduryje įrengtas akmeninis Saulės - ugnies aukuras. Čia apsilankius galėjome susidaryti įspūdį, kaip senovėje buvo stebimi dangaus šviesuliai, atliekami kalendorinio laiko skaičiavimai.

  Vėliau, atvykome į „Menišką kaimą“, įsikūrusi Bebrusuose, kur susipažinome su senu kaip pasaulis amatu – juodąja keramika ir jos gamybos subtilybėmis. Patys bandėme lipdyti molinius dirbinius bei lieti žvakes. Po visų darbų, ragavome aukštaitišką patiekalą – bulvinius blynus, kvapnų obuolių pyragą, gėrėme žolelių arbatą.

  Kelionės metu, mus lydėjo ir apie istoriją pasakojo šaunusis gidas Vytautas, kuris grįžtant namo, už teisingai atsakytus klausimus dalino prizus. Daugiausiai prizų gavo mūsų gyventojas Vytautas Poviliūnas. Nuo jo mažai atsiliko Viktorija Želytė, bei Jevgenija Fedorejeva.

  Kelionių mums niekada nebus per daug, tai vienas iš mėgstamiausių laisvalaikio praleidimo būdų.

Puslapis "PO MOLĖTŲ KRAŠTĄ PASIŽVALGIUS" atnaujintas 2021-11-06

© 2016–2023 Strėvininkų socialinės globos namai. Valstybės biudžeto įstaiga

Kontaktai

Mokyklos g. 46 Mūro Strėvininkų km., Žiežmarių sen., Kaišiadorių r. sav., LT-56202. 
Tel.: 834653538;
Faks.: 834653538. 
El.paštas: strevininkup@gmail.com

Adresas

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre. Visos teisės saugomos teisės aktų nustatyta tvarka, kopijuoti bet kokią informaciją ar duomenis be rašytinio sutikimo draudžiama.
Juridinio asmens kodas: 290796410