• Atidaryti pirmieji grupinio gyvenimo namai Kaišiadorių rajone

  2023-03-06

  Lietuvoje kuriami grupinio gyvenimo namai – vienas institucinės globos pertvarkos elementų – žmonėms su intelekto ar psichikos negalia atveria naujo gyvenimo horizontus. Pertvarkos tikslas – užtikrinti sėkmingą neįgaliųjų integraciją visuomenėje. Persikėlę į grupinio gyvenimo namus, negalią turintys asmenys pradeda naują gyvenimo etapą, mokosi naujų dalykų, naujai pažįsta pasaulį.

  Seniai yra žinoma, kad žmogui reikia ne tik maisto ar aprangos, bet ir individualaus socialinio ryšio. Aštuntus metus vykstančia institucinės globos pertvarka siekiama atsisakyti didelių globos namų ir sudaryti galimybę negalią turintiems žmonėms gyventi namų aplinkoje, gauti individualius poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje. Lietuvoje steigiami grupinio gyvenimo namai – dažniausiai nedidelis būstas, kuriame visą parą padedant darbuotojams gyvena iki 10 intelekto ar psichikos negalią turinčių žmonių. 

  Grupinio gyvenimo namai Lietuvoje pradėti steigti 2017-aisiais. Jie skirti nesavarankiškiems ar iš dalies savarankiškiems suaugusiesiems ar vaikams, turintiems proto ar psichikos negalią, apgyvendinti. Specialistų pagalbos šių namų gyventojams reikia nuolat.

  Kiekvienas iš mūsų nori jaustis saugus, būti mylimas, turėti privatumo. Ir dažniausiai mes tai susiejame su Namais. Namai – tai ne tik vieta, kur yra gyvenamoji vieta ar asmeninė erdvė. Grįžę į namus dažnas iš mūsų jaučiasi saugiausiai, namai patampa tarsi skydu, tvirtove... Tik namuose mes tikrai pailsime ir atsigauname.

  Kalbėdami apie namus, gerovę, šilumą daugelis žmonių tai supranta kaip buvimą šeimoje su artimais žmonėmis. Labai džiaugėmės, kad kovo 1 – ą dieną, aštuoni Strėvininkų socialinės globos namų paslaugų gavėjai įsikėlė gyventi į naujos statybos grupinio gyvenimo namus Žiežmariuose. Labai gera matyti nepaliaujamą jų norą rūpintis vienas kitu, skleidžiamą šilumą, tarpusavio supratimą ir nuoširdžią padėką už galėjimą turėti namus.

  Nuoširdžiai linkime tiek paslaugų gavėjams, gyvenantiems grupinio gyvenimo namuose, tiek dirbančiam personalui, didžiausios sėkmės, gražių tarpusavio santykių tarpusavyje ir bendruomenėje...

  Kelios akimirkos iš GGN pirmųjų dienų gyvenimo...

Puslapis "Atidaryti pirmieji grupinio gyvenimo namai Kaišiadorių rajone" atnaujintas 2023-03-09

© 2016–2023 Strėvininkų socialinės globos namai. Valstybės biudžeto įstaiga

Kontaktai

Mokyklos g. 46 Mūro Strėvininkų km., Žiežmarių sen., Kaišiadorių r. sav., LT-56202. 
Tel.: 834653538;
Faks.: 834653538. 
El.paštas: strevininkup@gmail.com

Adresas

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre. Visos teisės saugomos teisės aktų nustatyta tvarka, kopijuoti bet kokią informaciją ar duomenis be rašytinio sutikimo draudžiama.
Juridinio asmens kodas: 290796410