• Į pasimatymą su jūra, gintaru ir delfinais: Klaipėda

  2021-09-02

  Ankstyvą rugpjūčio 28 dienos rytą vėl keliavome. Vos tik prašvito, susiruošėme į ilgai lauktą kelionę. Šįkart aplankėme Klaipėdą.

  Atvykę į Klaipėdą kėlėmės per Kuršių marias į Smiltynę, aplankėme jūrų muziejų ir delfinariumą. Unikaliame vandenų pasaulio pažinimo komplekse turėjome įspūdingą pasimatymą su delfinais, ekskursiją po Jūrų muziejų, kuris kaupia, saugo, tiria ir populiarina muziejines vertybes, atspindinčias  Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, laivybos istoriją bei jūros gamtos įvairovę. Sulaikę kvapą stebėjome nuostabius vaizdus.

   Po pažinties su jūrų gyventojais, mūsų laukė Laikrodžių muziejus, kurio duris pravėrus pasigirsta nepaliaujamas rodyklių tiksėjimas, o po apsilankymo tapo aišku, jog skaičiuoti laiką ne taip jau ir paprasta, nes iki XIX amžiaus, kai atsirado vieninga laiko skaičiavimo sistema, įvairios tautos jį suprato skirtingai.

  Vėliau dalyvavome pažintinėje ekskursijoje Klaipėdos senamiestyje: susipažinome su išskirtinai šiam miestui būdingais fachverkiniais namais, apsilankėme miesto širdimi laikomoje Teatro aikštėje, kur gėrėjomės Simono Dacho skulptūra "Taravos Anikė", pasivaikščiojome menininkų kiemeliais, apžiūrėjome kitas miestą garsinančias skulptūras - katiną su džentelmeno veidu, peliuką, miesto vaiduoklį, apžiūrėjome įspūdingąjį senosios neogotikinės architektūros pašto pastatą.

  Ir štai mūsų mylimoji jūra. Atrodo, kad pats oras mums buvo palankus tą dieną, nes po pietų pasirodė saulutė, taigi drąsiai nubėgome pasitaškyti po jūros bangas. Apsilankėme Olando kepurėje, kuri nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams. Čia nuo skardžio grožėjomės jūros vaizdu su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais.

  Kelionės pabaigoje netrūko nuotykių ir staigmenų. Kad ši diena ilgam išliktų prisiminimuose, net ir tamsiausiomis dienomis, visi išvykos dalyviai džiaugėsi “Gerų emocijų puodeliu”, kurį su delfino atvaizdu jūrų muziejuje įsigijo. Grįžome į namus kupini gerų emocijų ir įspūdžių...

  Labai džiaugiamės ir nuoširdžiai dėkojame mūsų jau pamiltai kelionių gidei, Linai, su kuria keliaujame trečią kartą ir dėkojame už saugią kelionę vairuotojui, Jonui. Tikimės vėl greitai susitikti.

Puslapis "Į pasimatymą su jūra, gintaru ir delfinais: Klaipėda" atnaujintas 2021-11-06

© 2016–2022 Strėvininkų socialinės globos namai. Valstybės biudžeto įstaiga

Kontaktai

Mokyklos g. 46 Mūro Strėvininkų km., Žiežmarių sen., Kaišiadorių r. sav., LT-56202. 
Tel.: 834653538;
Faks.: 834653538. 
El.paštas: strevininkup@gmail.com

Adresas

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre. Visos teisės saugomos teisės aktų nustatyta tvarka, kopijuoti bet kokią informaciją ar duomenis be rašytinio sutikimo draudžiama.
Juridinio asmens kodas: 290796410