• Ekskursija: "Radvilų pėdsakai Kėdainiuose. Paberžė - dvasinis traukos centras"

  2018-11-08

  Lapkričio 7 dieną, 17 socialinės globos namų gyventojų, kurie dirba socialinėje įmonėje, susiruošė ekskursinei kelionei į Kėdainius...

  Taigi išvykome iš socialinės globos namų 8 val. ryto, džiugiai nusiteikę ir norintys geriau pažinti savo kraštą.

  Kelionę pradėjome nuo unikalaus, archaiško pasivaikščiojimo po Kėdainių miesto senamiestį, kuris išlikęs nuo reformacijos laikų ir yra unikalaus išplanavimo, gatvių ir aikščių tinklo, architektūros. Negalėjome atsižavėti matomais vaizdais ir dalijomės emocijomis, kad turime galimybę prisiliesti prie senovės, vaikščioti istorijos keliu ir grožėtis vertingų gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo stiliaus pastatais, žavėtis freskomis, pajausti XVII amžiaus dvasią.

  Ekskursijos metu apsilankėme Evangelikų reformatų bažnyčioje, kurioje saugomi restauruoti kunigaikščių Radvilų sarkofagai. Tai vienintelė sutvarkyta aukščiausio rango didikų kapavietė Lietuvoje. Jos rūsyje įengtas didikų Radvilų mauzoliejus. Kriptoje – šeši Renenesanso ir Baroko stiliaus, auksu bei sidabru puošti sarkofagai.

  Toliau tęsėme savo ekskursiją po dabartinį Kėdainių miesto parką – buvusią Kėdainių miesto dvaro sodybą. Pasigrožėję nuostabiu peizažu, kelionę tęsėme į Paberžę. Pirmiausiai aplankėme dvasinį centrą (Tėvo Stanislovo palikimą). Užėjome ir pasigrožėjome medine Paberžės Svč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčia (pastatyta 1859 m). Užėjome į kleboniją ir šalia esančią klėtelę, kur galėjome pamatyti Tėvo Stanislovo sukauptą palikimą bažnytinių rūbų ir meno kūrinių.

  Taip pat apsilankėme Paberžės sukilimo muziejuje, šalia kurio yra pastatytas koplytstulpis A. Mackevičiui atminti, parke šalia dvaro rūmų supiltas sukilėlių atminimo pilkapis.

  Po apsilankymo Paberžėje tęsėme savo kelionę link Jonavos, kur apsilankėme edukacinėje kąstinio gamybos programoje. Kąstinys tai tradicinis senovės žemaičių maisto produktas, gaminamas pieno produktų pagrindu. Pasižiūrėję unikalaus kąstinio gamybos proceso, buvome pakviesti pasivaišinti šio tautiniu paveldu sertifikuotu produktu. Pasivaišinę, pabendravę su svetingu šeimininku, kelionę tęsėme link namų.

  Išvyka buvo be galo įdomi, įspūdinga ir prasminga. Dėka gidės Linos Čebatorienės praplėtėme ne tik savo akiratį žiniomis, bet ir įdomiomis istorijomis, padavimais. Nuoširdžiai dėkojame gidei už nepamirštamus įspūdžius kelionės metu ir vairuotojui Donatui už saugų ir linksmą kelią...

Puslapis "Ekskursija: "Radvilų pėdsakai Kėdainiuose. Paberžė - dvasinis traukos centras"" atnaujintas 2021-11-06

© 2016–2023 Strėvininkų socialinės globos namai. Valstybės biudžeto įstaiga

Kontaktai

Mokyklos g. 46 Mūro Strėvininkų km., Žiežmarių sen., Kaišiadorių r. sav., LT-56202. 
Tel.: 834653538;
Faks.: 834653538. 
El.paštas: strevininkup@gmail.com

Adresas

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre. Visos teisės saugomos teisės aktų nustatyta tvarka, kopijuoti bet kokią informaciją ar duomenis be rašytinio sutikimo draudžiama.
Juridinio asmens kodas: 290796410