• Ekskursija: Panemunės pilys. Ventės ragas

  2019-08-02

  Liepos 23 dieną savo kelionę pradėjome nuo ankstyvo ryto. Pirmas mūsų sustojimas buvo Seredžiuje. Užkopėme ant Seredžiaus piliakalnio dar kitaip vadinamo Palemono kalnu, grožėjomės nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais į Nemuną ir jo apylinkes.

  Tuomet Raudonės pilyje pasivaikščiojome po gražų, išpuoselėtą kiemą. Pasivaišinome. Buvome užlipę į pilies bokštą pro kurį vėl galėjome pasigrožėti nepaprastai gražia Lietuvos gamta bei besidriekiančiomis Nemuno apylinkėmis.

  Aplankėme gražios gamtos prieglobstyje įsikūrusį Medaus slėnį. Čia mūsų laukė įdomi edukacinė pamoka „Iš bičių gyvenimo“. Edukacijos metu ne tik daug ko naujo sužinojome apie bites, taip pat turėjome galimybę susipažinti ir apžiūrėti avilių priežiūros, medaus kopinėjimo darbus.

  Potyriai tuo dar nesibaigė. Degustavome septynių skirtingų rūšių medų, daug sužinojome apie jo gydomąsias savybes, vaišinomės skania arbata bei midumi.

  Aplankėme įvairiomis legendomis ir padavimais garsėjantį Rambyno kalną, bei netoliese esančias Bitėnų kapinaites, kuriose ilsisi Tautos šviesuoliai: Vydūnas, M. Jankus, J. K. Banaitis.

  Klausydamiesi, mūsų puikiosios šios dienos kelionės gidės, Linos, pasakojimų bei legendų, pasiekiame taip ilgai lauktą ir visų be galo norėtą pamatyti Ventės Rago ornitologinę stotį. Vieną iš didžiausių paukščių koncentracijos taškų Baltosios – Baltijos Jūrų migraciniame kelyje. Kaip pasakojo mums ornitologas, Vytautas, per Ventės ragą praskrenda iki 300 tūkstančių sparnuočių per metus. Aprodė sparnuočių gaudymo vietas bei specialias gaudykles. Mums labai pasisekė, nes į vieną gaudyklę kaip tik įskrido paukštelis - geltonoji kielė. Ornitologas Vytautas parodė, kaip yra sužieduojamas paukštis ir leido mums savo rankomis jį paleisti į laisvę. Po tokių nuostabių ir nepakartojamų įspūdžių ėjome apžiūrėti muziejaus, kuriame yra ekspozicijos su Kuršių marių gamtovaizdžiu, būdingiausiais biotipais, bei dažniausiai sutinkamais gyvūnais.

  Norintys apsilankėme Ventės rago švyturyje, kuris yra pastatytas 1863 metais ir yra laikomas vienu iš seniausių septynių švyturių, esančių Lietuvoje. 

  Su neišdildomais įspūdžiais ir unikaliomis patirtimis keliavome link namų. Norime dar kartą padėkoti už nepamirštamą kelionę gidei Linai ir vairuotojui Laimučiui...

Puslapis "Ekskursija: Panemunės pilys. Ventės ragas" atnaujintas 2021-11-06

© 2016–2023 Strėvininkų socialinės globos namai. Valstybės biudžeto įstaiga

Kontaktai

Mokyklos g. 46 Mūro Strėvininkų km., Žiežmarių sen., Kaišiadorių r. sav., LT-56202. 
Tel.: 834653538;
Faks.: 834653538. 
El.paštas: strevininkup@gmail.com

Adresas

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre. Visos teisės saugomos teisės aktų nustatyta tvarka, kopijuoti bet kokią informaciją ar duomenis be rašytinio sutikimo draudžiama.
Juridinio asmens kodas: 290796410