• Bendruomeninių paslaugų asmenims su negalia plėtra Kaišiadorių rajone

    2022-10-05

    Lietuvoje vis labiau jaučiamas stiprėjantis teigiamas visuomenės požiūris į neįgalius asmenis, didėjant jų aktyvumui bei matomumui atviroje bendruomenėje. Strėvininkų socialinės globos namai, kaip ir dauguma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavaldžių įstaigų yra patekę į globos įstaigų pertvarką ir vykdo priemonę Nr. 08.1.1-CPVA-V-427 „Institucinės globos pertvarka: investicijos į infrastruktūrą“, finansuojamą pagal veiklą „Socialinių paslaugų infrastruktūros tinklo sukūrimas ir plėtra asmenims, turintiems proto ir (arba) psichikos negalią“, siekiant užtikrinti asmenų su negalia visapusišką ir lygiateisį naudojimąsi visomis žmogaus teisėmis ir laisvėmis, o taip pat skatinant pagarbą jų prigimtiniam orumui.

    Kaišiadorių rajono savivaldybėje, kaip ir kitose Lietuvos savivadybėse, siekiama sukurti sąlygas, reikalingas veiksmingam ir tvariam perėjimui nuo institucinės globos prie bendruomenėje teikiamų paslaugų, skatinančių asmens su negalia savarankiškumą ir visapusišką dalyvavimą bendruomenėje. Įgyvendinant šį tikslą, 2022 metais su naujais rangovais yra tęsiamos grupinio gyvenimo namų suaugusiems asmenims su proto/psichikos negalia statybos (Lauko g. 5, Žiežmariai), kurias numatoma užbaigti iki šių metų pabaigos. Kitas įstaigos pertvaros procese numatytas svarbus žingsnis – 40-ties vietų specializuotos slaugos ir globos namų (Parko g. 18, Kaišiadorys) statybos, skirtos sunkią negalią turintiems suaugusiems asmenims, kuriems nustatytas visiškas nesavarankiškumas, specialusis nuolatinės slaugos poreikis ir reikalinga nuolatinė specializuota slauga ir socialinė globa. Specializuotos slaugos ir socialinės globos paslaugos yra apibrėžiamos kaip visuma paslaugų, kurias teikiant kiekvienam proto ir/ar psichikos negalią turinčiam asmeniui yra tenkinami specializuotos slaugos ir socialinių paslaugų poreikiai, teikiant nuolatinę kompleksinę specialistų priežiūrą 24 valandas per parą.

    Po sėkmingo viešųjų rangos darbų pirkimo 2022 m. rugsėjo 22 d. pasirašyta rangos sutartis su UAB ,,Nord Via“. Šių metų spalio pabaigoje bus pradedamas statyti gyvenamosios paskirties pastatas (specializuotos slaugos ir globos namai įvairių socialinių grupių asmenims). Pastate suprojektuoti keturi gyvenamieji blokai (dalys), kurių kiekviename numatyta po 10 gyvenamųjų vietų. Projekto įgyvendinimo pabaiga numatoma 2023 m. gruodžio 31 d.

    Prieš pradedant specializuotos slaugos ir globos namų statybas Strėvininkų socialinės globos namų administracijos atstovai ir rangovai UAB ,,Nord Via“ kviečia Kaišiadorių m. Parko ir aplinkinių gatvių bendruomenę į susitikimą, vyksiantį 2022 m. spalio 19 d. 15 val., adresu: Parko-18, Kaišiadorys. Atsakysime į visus, jus dominančius klausimus. Iš anksto dėkojame vietos bendruomenei už teigiamą požiūrį ir gražią kaimynystę.

Puslapis "Bendruomeninių paslaugų asmenims su negalia plėtra Kaišiadorių rajone" atnaujintas 2022-10-05

© 2016–2023 Strėvininkų socialinės globos namai. Valstybės biudžeto įstaiga

Kontaktai

Mokyklos g. 46 Mūro Strėvininkų km., Žiežmarių sen., Kaišiadorių r. sav., LT-56202. 
Tel.: 834653538;
Faks.: 834653538. 
El.paštas: strevininkup@gmail.com

Adresas

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre. Visos teisės saugomos teisės aktų nustatyta tvarka, kopijuoti bet kokią informaciją ar duomenis be rašytinio sutikimo draudžiama.
Juridinio asmens kodas: 290796410