• Arbatos nauda

  2022-11-24

  Kol vieni išvykę dairosi po Kauną, kiti, likusieji, žiemišką popietę, organizuojasi arbatų degustaciją...

  Arbata – tai dažniausiai vartojamas gėrimas po vandens. Tai ir puiki alternatyva kavai, geros sveikatos, laimės ir išminties šaltinis, kadangi joje yra mažiau kofeino ir ji turi teigiamą poveikį sveikatai.

  Besišnekučiuodami iš gausybės rūšių arbatų, kiekvienas išsirenka sau tinkamiausią, skaniausią ir maloniausią: kas juodąją, kas ramunėlių, kinrožių, mėtų ar melisos pačių pasigamintos ir išsidžiovintos. Užsiplikome ir dalijamės informacija apie arbatos poveikį organizmui, jos naudą ir geras savybes.

  Sužinome, kad nuo senų laikų arbata gali būti vartojama ir kaip vaistas. Kiekviena ji veikia skirtingai mūsų organizmą. Tereikia ją teisingai pasirinkti. Bet kaip gi nesuklysti?

   Žalioji arbata turi tonizuojantį poveikį ir skirtingai nei išgėrus kavos, energijos šuolio nelydi staigus nuosmukis, o ir teigiamas poveikis trunka ilgiau.

  Moksliškai įrodyta, kad mėgstantys žaliąją arbatą mažiau linkę į tokias ligas, kaip vėžys, diabetas ir artritas.

  Pagrindinė juodosios arbatos nauda yra ta, kad ji aktyvina širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, stiprina kraujagyslių sieneles ir gerina kraujotaką. Būtent dėl šios priežasties siūloma juodosios arbatos pakelius pridėti prie pavargusių akių, siekiant atsikratyti patinimų ir paraudimų. Juodoji arbata normalizuoja širdies darbą, šalina iš organizmo šlakus ir sumažina kraujo krešulių riziką.

  Baltoji arbata dažnai vadinama jaunystės eliksyru. Ji gali sulėtinti tiek vidinio, tiek ir išorinio senėjimo procesus, išsaugodama organizme elastiną ir kolageną. Baltojoje arbatoje gausu antioksidantų.

  Mėtų arbata turi raminantį poveikį. Ją rekomenduojama gerti žmonėms, turintiems problemų su psichikos sveikata ir prastai toleruojantiems stresą. Ši arbata malšina pykinimą, skrandžio skausmus, blogą burnos kvapą ir gerina virškinimą. Be viso to, mėtų arbata stiprina imuninę sistemą, padeda nuslopinti karščiavimą ir anginą.

  Kinrožių arbata malšina karščiavimą, padeda kovoti su spazmais, mažina sąnarių skausmą ir yra vartojama kepenų ligų gydymui.  Ją dar vadina raudonąja arbata. Arbatos sudėtis yra – kinrožių žiedlapiai. Ši arbata laikoma vaistu nuo visų ligų dėl gydomųjų kinrožių savybių

  Egzistuoja labai daug arbatų su prieskoniais, vaisiais, uogomis. Lieka tik išsirinkti mums tinkamiausią. Taigi būkite sveiki ir gerkite daugiau arbatos. Kaip tą darome mes...


Puslapis "Arbatos nauda" atnaujintas 2022-11-24

© 2016–2022 Strėvininkų socialinės globos namai. Valstybės biudžeto įstaiga

Kontaktai

Mokyklos g. 46 Mūro Strėvininkų km., Žiežmarių sen., Kaišiadorių r. sav., LT-56202. 
Tel.: 834653538;
Faks.: 834653538. 
El.paštas: strevininkup@gmail.com

Adresas

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre. Visos teisės saugomos teisės aktų nustatyta tvarka, kopijuoti bet kokią informaciją ar duomenis be rašytinio sutikimo draudžiama.
Juridinio asmens kodas: 290796410