Strėvininkų socialinės globos namai http://strevininkusgn.lt.home.creation.lt/rss Padėkos vakaras – koncertas Žiežmarių kultūros centre Advento susikaupimo ir ramybės laikas veda mus į didžiąją krikščionių šventę - Kalėdas. Šis laikas - mistiškas, jis atneša pasikeitimų į mūsų širdis, kai norisi  atsiprašyti, padėkoti, pasakyti kažką gero....

Gruodžio 13 d. Žiežmarių kultūros centre vyko Padėkos vakaras - koncertas, į kurį  tradiciškai ir mes buvome pakviesti. Renginio metu skambėjo gražūs padėkos žodžiai visiems, kurie buvo drauge, dalinosi savo geromis idėjomis ir darbais.

Padėkos žodžius užtvirtino  nuostabaus balso savininkai Kritina Zmailaitė ir Edmundas Seilius, jiems griežė  Lietuvos filharmonijos styginių Čiurlionio kvartetas.  Muzika užbūrė visus salėje susirinkusius.

Nuotrauka

]]>
3174 Thu, 14 December 2017 12:12:31
II-oji Betliejaus žvakė 2017 m. gruodžio 8 d. Strėvininkų socialinės globos namuose vyko jauki ir šilta Advento vakaronė. Gyventojai ir darbuotojai klausėsi kalėdinių giesmių ir kalėdinės istorijos apie Advento vainiko II-ją "Betliejaus žvakę", kuri su didelių džiaugsmu buvo uždegta mūsų įstaigoje. Visiems gyventojams vakaro staigmena buvo Kauno vyrų choras "Perkūnas", kuris maloniai visus nustebino ir sužavėjo savo sodriais vyriškais balsais ir nepakartojamomis lietuviškomis dainomis.

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
3198 Mon, 11 December 2017 09:12:56
Advento pradžios popietė, I- oji žvakė Kai pūgos išdainuos advento vakarus

Ir kasdienybės sumaištį padengs balta tyla...

Stebėsim žvaigždės paslapties didybę,

Kuri sujungia dangų su žeme...

 

 

Gruodžio 1 – ją globos namų bendruomenė  rinkosi į salę, Advento pradžiai, susikaupimo bei rimties momentui. Skambant gražiai muzikai, prasmingiems ir šiltiems žodžiams  I -  ąją advento žvakelę buvo pakviestas uždegti globos namų direktorius.

Šiame pašėlusiame bėgime, besibaigiant metams ir artėjant Didžiosioms šventėms, vertinkim ir branginkim laukimo laiką – adventą, kad galėtume dar daug ką nuveikti tobulindami save, augdami dvasia, sėdami aplink save meilę ir gėrį. Graži popietė pakvietė visus susimąstyti, vertinti ir branginti laukimo laiką.

Nuotrauka

]]>
3125 Sun, 03 December 2017 09:12:42
Lietuvos Specialiosios Olimpiados krepšinio savaitė Lietuvoje 2017 m. lapkričio 30 d. mūsų globos namų gyventojai Sigutė Mockeliūnaitė, Vytautas Poviliūnas, Ramūnas Dzerkelis, Alvydas Būras ir Aldas Linkevičius dalyvavo Lietuvos Specialiosios Olimpiados komiteto rengiamame finaliniame krepšinio 3x3 turnyre, skirtame   tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti, Kauno mieste, Arvydo Sabonio krepšinio sporto centre.

Po puikaus ir iškilmingo turnyro atidarymo, mūsų sportininkai aktyviai dalyvavo žymios negalios krepšinio testų varžybose, kur pasiekė aukštus rezultatus ir kiekvienas laimėjo nuo I iki III vietos medalius. Sportininkai ir globos namai džiaugiasi, kad pasipuošė, dar 5 laimėjimais. Taip pat galime džiaugtis naujais gyvenimo potyriais, esame stiprūs ir ištvermingi, nes taip pat užimta VI vieta 3x3 krepšinio varžybose, mums patiems yra naujas atradimas, savęs išreiškimas ir begalinis noras tobulėti ir būti pirmiems.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
3128 Fri, 01 December 2017 10:12:26
Susitikimas su Sigute Trimakaite  

Lapkričio 30 dieną su nekantrumu ir  džiaugsmu  laukėme viešnios, tarptautinių konkursų laureatės, kamerinės  muzikos solistės Sigutės Trimakaitės. Globos namų direktorius Kęstutis Jakelis pasveikino visus salėje susirinkusius su artėjančia Tarptautine neįgalių diena, ta proga pristatydamas garsiąją lietuvių dainininkę, unikalaus balso savininkę, Sigutę Trimakaitę.  Ji dovanojo mums įspūdingą pasirodymą, maloniai bendravo, atvėrė mums širdies gerumą ir šilumą.

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
3126 Fri, 01 December 2017 10:12:16
Kamerinės muzikos festivalis „MUZIKOS RUDUO“ Žiežmariuose ,,Muzikos ruduo“ – vienintelis festivalis, skirtas supažindinti su lietuviška šiuolaikine muzika.
Jis unikalus tuo, kad vyksta visoje Lietuvoje. CONCERTO CLARO – vyko Žiežmarių kultūros centre, kuriame dalyvavo Lietuvos ansamblių tinklas ir styginių kvartetas „Chordos“.

  Tamsų ir niūrų lapkričio rudens vakarą, dėka Žiežmarių kultūros centro direktorės Irenos Taukinienės ir mes turėjome galimybę pabūti ir pasiklausyti užburiančios klasikinės muzikos. Įdomus koncerto pristatymas bei nuoširdus atlikėjų bendravimas nepaliko nei vieno abejingo.

Nuotrauka

]]>
3089 Mon, 27 November 2017 10:11:45
Tarptautinei Neįgaliųjų dienai paminėti "STIPRUS, KAI TU ŠALIA"

2017 m. lapkričio 24 d., Strėvininkų socialinės globos namų šešios nuostabios merginos dalyvavo socialinės globos namų menų dienos renginyje, skirtame Tarptautinei Neįgaliųjų dienai paminėti. Renginys vyko Rokiškio kultūros centre, jį organizavo Skėmų socialinės globos namų bendruomenė. Mūsų globos namų atstovės kartu su „16 Hz Tribute“ vaikinais Nerijumi ir Žilvinu, atliko dvi gerai žinomas dainas - „Autostrada“ ir „Šalia kelio karčema“. Žiūrovai negailėjo plojimų.  Merginoms pasirengti padėjo  socialinė darbuotoja Reda Rokienė.  

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
3127 Sun, 26 November 2017 10:11:28
Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre 2017 m. lapkričio 4 d mūsų globos namų gyventojai turėjo nepaprastą ir nuostabią galimybę pasidžiaugti pačiu gražiausiu Lietuvos kultūros pastatu - Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru. Spektaklis „Figaro vedybos“ atskleidė mumyse dar didesnį nuoširdumą ir gėrį, sužavėti muzikos ir dainos garsų, dar ilgai gyvensime šiais pasakiškais prisiminimais. Esame dėkingi gerb. p. Eligijui Bukaičiui už gražią dovaną, artėjančių gražiausių metų švenčių proga.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
3075 Fri, 17 November 2017 09:11:08
Jubiliatų šventė „Metai, kaip išlekiantys paukščiai“ Bėga metai, kaip paukščiai pro šalį.
Raizgos raukšlės ir bąla plaukai.
Tik širdis patikėti negali,
Kad taip greit jie galėjo praeit.

2017 m. lapkričio 10 diena, keturiolikai mūsų socialinės globos namų  gyventojų, jau nuo ankstaus ryto buvo pilna nekantrumo, paslapties ir jaudulio.  Šią dieną sveikinami jubiliatai į kurių metų vainiką įsipynė gražūs skaičiai: 40, 50, 60, 70.

Skambėjo sveikinimo žodžiai, eilės, dainos. Visi jubiliatai buvo apdovanoti dovanėlėmis, šventės pabaigoje pakviesti pasivaišinti. O koks jubiliejus be torto?!

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
3076 Mon, 13 November 2017 11:11:24
Linkuvos varžytuvės 2017 m. lapkričio 9 d. nuo pat ankstyvo ryto tolimon kelionėn į Pakruojo rajone įsikūrusius Linkuvos socialinės globos namus susiruošė trys puikūs mūsų globos namų sportininkai: Eglė Marčiukaitytė, Kęstutis Rainys ir Valentinas Šeikis. Vykome su labai rimta užduotimi, kuo geriau ir šauniau atstovauti savo įstaigą, „Sutrikusios motorikos aktyvumo  varžytuvėse“. Ir mums tai puikiai pavyko !!! Į namus sugrįžome su trim aukso medaliais, padėkos diplomais, asmeninėmis dovanėlėmis- puodeliais ir saldumynų krepšeliu.

Dar ilgai prisiminsime šias varžytuves, kuriose buvome labai laukiami, globojami ir mylimi, kur ne tik draugiškai rungtyniavome vienas kitą palaikydami, bet ir skambėjo nuostabios dainos, kur iš širdies trypėm šokių salėje, nenorėdami vienas kito paleisti. Atsisveikindami negalėjome sulaikyti ašarų ir būtinai pažadėjome sugrįžti į Linkuvą dar kartą.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
3077 Fri, 10 November 2017 12:11:13
Rudeninė talka „Rudeniu kankinasi gamta,

Ji nemoka abejingai mirti.

Džiaugsmas budi, jis čia pat, greta,

Tiks sunku nuo skausmo jį atskirti“

Justinas Marcinkevičius

 

Žemei reikia mūsų rankų

 

Ruduo mus džiugina ne tik savo ryškiomis spalvomis, bet ir nukritusi įvairiaspalvių lapų pakluotė primena, kad metas susiburti į rudeninę talką.  Sulaukus gero oro susibūrėme ir draugiškai tvarkėme savo globos namų teritoriją, kapinaites.

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
3055 Fri, 10 November 2017 11:11:31
"Ir aš galiu"      Neypatingų žmonių nebūna. Kiekvienas esame  mozaikos akmenėlis, iš kurių susidėlioja visuomenės paveikslas. 

 Valda Ibianska 

     Spalio 26 dieną Tauragės kultūros centre turėjome garbę dalyvauti Adakavo socialinės globos namų organizuotame respublikiniame renginyje ,, Ir aš galiu“. Pasirodėme atlikdami muzikinį šokį, kuris primena, kad kiekvienas  turime savo Angelą – sargą, kuris saugo  nuo netikėjimo, nevilties ir nemeilės. Renginyje dalyvavo kolektyvai iš penkiolikos socialinės globos namų su įvairaus žanro pasirodymais, juos lydėjo gausūs žiūrovų plojimai. Iš organizatorių gavome nuoširdžias padėkos dovanėles, likome su daugybe šiltų prisiminimų ir  teigiamų įspūdžių, kurie dar išliks ilgam. 

Nuotrauka

]]>
3059 Sun, 29 October 2017 02:10:03
Bočia 2017 m. spalio 26 d. Strėvininkų socialinės globos namų sportininkų komanda dalyvavo Lietuvos Specialiosios Olimpiados komiteto 2017 m. BOČIOS čempionate, Kaune. Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad mūsų sportininkai: Ramūnas Dzerkelis, Natalija Popova, Aldas Linkevičius ir Petras Židanavičius, garbingai su didelę kantrybę, azartu ir pasitikėjimu iš 22 dalyvavusių komandų, 4-rių lygių, savo II-me pogrupyje, iškovojo aukštą III-ją vietą ir parvežė bronzos medalius !!!

Smagu buvo matyti sportininkų veidus sugrįžusius po daugelio metų į buvusią mokymosi įstaigą, Vilijampolės socialinės globos namus, kur prabėgo jų vaikystė, jaunystė ir nerūpestingi metai, gera buvo matyti buvusius mokytojus, su jais šiltai apsikabinti ir paklausti:- kaip gyveni?...

Dar ilgai prisiminsime nuoširdų pasisedėjimą „Hesburger“ kavinėje su skaniais patiekalais ir linksmais pašnekėsiais. Esame puiki komanda, tuo didžiuojamės ir tikime, kad dar ne vienas medalis ir taurė papuoš mūsų įstaigą.

 

Sporto užimtumo specialistė Reda Rokienė

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
3057 Sun, 29 October 2017 01:10:25
"Nerijos" koncertas Nors lauke dargana, bet su nekantrumu laukėme vakaro kada galėjome vykti į Kaišiadorių kultūros centrą legendinės "Nerijos" koncertą.

                      Koncerto metu skambėjo gerai žinomomos dainos. Dar ir sugrįžę namo, kai kurie gyventojai niūniavo gerai žinomus šlagerius "Vėl, švieski man vėl", "Sudeginti tiltai", "Šoka basos raganaitės"...

Nuotrauka

]]>
3007 Thu, 19 October 2017 12:10:23
Lietuvos Specialiosios Olimpiados rudens kroso 2017 čempionatas              2017 m. spalio 4 d. mūsų globos namų gyventojai Sigutė Mockeliūnaitė, Romualdas Gurevičius, Ramūnas Dzerkelis, Alvydas Būras, Alvydas Zinkevičius ir Valdas Guiga dalyvavo Lietuvos Specialiosios Olimpiados komiteto rengiamose rudens kroso čempionate, Kazlų Rūdos miestelyje.

Gražus oras, geras pasirengimas varžyboms, puiki nuotaika ir sutikti jaunystės draugai ir mokytojai suteikė daug džiaugsmo mūsų gyventojams. O visą džiaugsmą vainikavo laimė, kuri nusišypsojo 450 m. bėgimo distancijoje Sigutei ir Ramūnui, kurie garbingai iškovojo ir į mūsų globos namus parvežė du medalius: Sigutė Mockeliūnaitė- I vieta- aukso medalis, o Ramūnas Dzerkelis – III vieta – bronzos medalis. Nuoširdžiai sveikiname visą komandą puikiai pasiruošus LSOK rudens kroso 2017 čempionatui.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
3001 Mon, 16 October 2017 01:10:20
Rugsėjo 27-oji....  

Pats Dievas sukūrė mus tokiais, kokie esame, ir dovanojo mums gyvenimą.  Nuo pat pradžių Dievas buvo numatęs, kad savo gyvenimą nugyvensime, talkindami, visokeriopai padėdami kitiems.  (Efeziečiams 2,10 (TLB)

 

Ši diena mūsų globos namuose yra džiugi ir tuo pačiu jausminga, šią dieną švenčiame ,,Socialinių darbuotojų dieną" ir  mūsų globėjo sergėtojo ,,Šv. Vincento Pauliečio atlaidų šventę.

Jau tradiciškai, globos namų direktorius  Kęstutis Jakelis sveikindamas socialinių darbuotojų  kolektyvą, pakviečia visus puodeliui arbatos  ir šventiniam pyragui. Direktoriaus padėkos žodžiai ir šiltas kolektyvo pasibendravimas suteikia stiprybės ir tikėjimo, jog tikrai esame pašaukti padėti kitiems, vesti šalia savęs silpnesnius.....

Saulėtą popietę visa globos namų bendruomenė susirinko salėje, kurioje vyko Šv. Mišios, skirtos Šv. Vincento Pauliečio atlaidams.  Šv. Mišias aukojo Žiežmarių parapijos klebonas Rokas Puzonas, Darsūniškio klebonas kan.  Petras Linkevičius ir Širvintų parapijos kun.  Povilas Slavinis. Salėje susirinkusieji buvo ir susikaupę, ir drauge su kun. Povilu linksmai pabendravo, atsakinėjo į jo užduodamus klausimus apie dvasines vertybes, o klebonas kan.  Petras Linkevičius dovanojo mums savo koncertą.

Po maldų visi linksmai klegėjo, šnekučiavosi, bendravo su dvasininkais, dalijosi atlaidų saldainiais.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2995 Wed, 11 October 2017 01:10:26
Rudenėlio šventė 2017 m. spalio 6 d. visi globos namų gyventojai ir darbuotojai linksmai leido laiką, smagioje "Rudenėlio šventėje". Daug gerų emocijų suteikė spalvinimo užsiėmimas, skambant nuotaikingai muzikai. Gyventojai reiškė sako nuotaiką per rudėjančios gamtos spalvas, buvo parengta nuostabi paroda, kuria galėsime grožėtis dar ilgą laiką.

Taip pat galime džiaugtis nuostabia paroda ir iš gamtoje išaugintų gėrybių. Daug kūrybinės fantazijos, daug meno ir rankų šilumos įdėta į šių darbelių gamybą. Kiekvienas stengėsi pagaminti kažką nepakartojamo, unikalaus ir labai gražaus.

Kokia gi rudenėlio šventė, be sportinės veiklos, todėl su džiaugsmų vyrukai puolė dalyvauti baudų ir tritaškių krepšinio mėtymo varžytinėse, kur sportinis užsidegimas liejosi per kraštus, o noras nugalėti buvo draugiškas ir gražus.

Paskutinis šventės akordas- skanios moliūgienės paruošimas ir išvirimas. Gyventojai su gera nuotaiką vaišinosi gardžia moliūgienę ir linksmai klegėdami dalinosi šventės įspūdžiais.

 

Socialinės darbuotojos

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
3058 Mon, 09 October 2017 01:10:15
Rudens mugė - ,,Rudens kraitė" ,,Ruduo"…metų paskutinė, mieliausia šypsena. (William Cullen Bryant )

 

                      Rugsėjo 30 dienos rytą mūsų gobos namų gyventojai, išvyko į rudens gėrybių mugę Kaišiadoryse ,,Rudens kraitė"

                      Mugės metu gyventojai bendravo su mugės lankytojais, pasakojo, kaip gamino savo rankdarbius.

                      Vaišinomės kareiviška koše. Klausimės saviveiklininkų koncerto.

                      Už pakvietimą dalyvauti šiuose renginiuose dėkojame miesto seniūnijai

]]>
2997 Sun, 01 October 2017 10:10:08
Bočia vienija mus Nepabijoję didelio ir audringo vėjo, lietaus ir tolimo kelio į Klaipėdos miestą rugsėjo 14-15 d. išsiruošėme Strėvininkų socialinės globos namų, Bočios rungties komanda "Mūro  Strėvininkai".

Vykome į nuostabią ir labai įdomią BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" bendruomenės organizuotą dviejų dienų neįgaliųjų sporto šventę "Bočia vienija mus", į kurią susirinko gausus būrys svečių iš įvairių Lietuvos miestų ir Latvijos Respublikos. Renginyje dalyvavo 18 komandų: tai Panevėžio jaunuolių dienos centras, Šilutės „Macikų“, Strėvininkų socialinės globos namų (Kaišiadorių raj., Žiežmarių sen.), Trakų, Plungės, Kretingos, Mažeikių neįgaliųjų centrų komandos, Telšių apskrities neįgaliųjų sporto klubo „Atletas“, Klaipėdos miesto žmonių su fizine negalia sporto klubas „Žuvėdra“, Klaipėdos individualių poreikių kūrybos studija „Plunksnelė“, „Klaipėdos viltis“, „Danės“‘ socialinių paslaugų centro, „Klaipėdos lakštutės“ ir viena komanda iš Liepojos miesto (Latvijos Respublika).

Bočia – tai komandinis žaidimas, visiems prieinamas ir mėgstamas, kuris dėl savo universalumo yra populiarus tarp asmenų su negalia. Nuo 1984 m. šis žaidimas įtrauktas į Parolimpines žaidynes. Na, o mūsų globos namų gyventojai Kazimir Daškevič, Jolanta Maciūlevičiūtė ir Daiva Rimkevičiūtė pas sporto užimtumo specialistę Redą Rokienę šį žaidimą pradėjo žaisti tik prieš du mėnesius. Pasak žaidėjų šis žaidimas nesunkus, įdomus ir azartiškas, tai tarsi patvirtina tarptautiniu mastu iškovota Bočios turnyro III-ji vieta ir azartiškas užsidegimas nugalėti svečius  iš Latvijos Respublikos. Todėl, garbinga III-ji vieta, taurė ir diplomas parvežti į Strėvininkų socialinės globos namus, kuriais turės galimybę džiaugtis visi globos namų gyventojai.

Pirmą kartą dalyvavome bendrame flashmob‘o šokyje ir tai mums suteikė daug gerų emocijų,  karinių jūrų pajėgų išvirta kareiviška košė sustiprino mūsų jėgas, nuoširdus supažindinimas su BĮ "Klaipėdos lakštutės" įstaiga bei jos vykdomomis veiklomis, gardžios vaišės ir linksmoji diskoteka, paliko mums šiltus prisiminimus. Neišblėstantys Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo ir delfinų pasirodymo prisiminimai, apsilankymas delfinų terapijos centre lydės mus visus metus. Tik taip gražiai ir šiltai bendraudami galime užmegzti artimesnius ryšius, dalintis patirtimi ir tobulėti.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2959 Mon, 18 September 2017 08:09:27
Dviračių žygis "Žvėrinčiaus miško takais" Nuostabų 2017 m. rugsėjo 8 d. rytą, I-os socialinės grupės gyventojas Alvydas Zinkevičius, drauge su sporto užimtumo specialiste Reda Rokiene, vyko į Suvalkijos socialinės globos namų organizuojamą dviračių žygį "Žvėrinčiaus miško takais". Birštono miestelio kurorto aplinka, puikus oras, gera nuotaika, naujos pažintys ir sportinis užsidegimas, lydėjo Alvydą viso žygio metu, buvome vieni iš lyderiu, ne tik dėl savo fizinės formos, bet ir dėl daugeliui nematytos ir neįprastos transporto priemonės, dviviečio dviračio- TANDEMO ! Sulaukėme daug dėmesio ir aplodismentų, Alvydas nuoširdžiai džiaugėsi naujomis pažintimis, gražiomis Birštono apylinkėmis ir pažadėjo, kad kitais metais mes būtinai čia dar kartą sugrįšime… !

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2943 Thu, 14 September 2017 11:09:59
Atsisveikinimas su vasara Atkeliavus rudeniui nepabūgome darganotų orų ir patraukėme į Šventąją... Pasiklausyti jūros bangų ošimo, nukeliauti Palangos tilto link, bei pamatyti įspūdingąjį Žiemos sodą Kretingos muziejuje. Laikas nepastebimai praskriejo... Grįžome su daugybe įspūdžių ir su plačiomis šypsenomis veide... 

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2942 Thu, 14 September 2017 10:09:17
Sportuokime ir būkime sveiki 2017 m. rugsėjo mėn. 6 d. socialinės darbuotojos ir sporto užimtumo specialistė surengė nuostabią sveikatinimo ir užimtumo šventę "Sportuokime ir būkime sveiki". Didelis ir aktyvus gyventojų dalyvavimas sportinėje veikloje, gražus ir teisingas rungtyniavimas tarpusavyje, gausūs aplodismentai ir komandų palaikymas, suteikė mums ne tik džiaugtis pajutusiems sportinę dvasią, bet ir būti vieningiems vienas kito atveju, ne tik sporte, bet ir gyvenime. Natūralios sveikuolių sultys, kurias šventės metu gamino patys dalyviai, smagūs šokiai ir linksmybės viso renginio metu, mums dar ilgai palaikė gerą nuotaiką ir emocijas!

 Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2958 Fri, 08 September 2017 07:09:56
Respublikinėje šventėje "Tau, Vilniau!"

Respublikinė šventė „Tau, Vilniau!“organizuojama jau tryliktą kartą ir vėl tradiciškai vyko Sostinės dienų metu, rugsėjo 3 d. (sekmadienį), Katedros aikštėje Vilniuje. 

                    Kaip ir kas met mūsų globos namų bendruomenė, dalyvaudama joje, norėjo parodyti visuomenei  meninius pasiekimus bei ūrybinius savo rankomis sukurtus darbelius.

                   Ansamblis ,,Strėva" pirmą kartą turėjo galimybę padainuoti Vilniaus Katedros aikštėje ,,Sveiki gyvi sveteliai"koncerte. Nors ir oras nedžiugino, švelniai lašnojo ankstyvo rudens lietaus lašeliai, tačiau visų nuotaikos buvo džiaugsmingos .

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2926 Sun, 03 September 2017 01:09:12
Ekskursija - sveikas Birštone,   2017m. Rugpjūčio 29d. globos namų slaugos grupės gyventojos, lydimos darbuotojų išvyko į ekskursiją pasižvalgymui po nuostabaus grožio, harmonijos ir ramybės poilsio miestelį – BIRŠTONĄ. Mūsų gyventojos liko sužavėtos Nemuno vingiu bei šalia jo vingiuojančiu taku, kuriuo mums teko pasivaikščioti bei pasigrožėti nuostabia gamta. Ne veltui miestelis turi kurorto statusą, visur dvelkia  tvarka ir švara, kas ir neleidžia suabejoti, jog tai yra vienas iš labiausiai lankomu Lietuvos kurortu. Gerai praleistas laikas leido ne tik atitrūkti nuo kasdienybės, bet ir suteikė galimybę patirti džiugias akymirkas.

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2925 Wed, 30 August 2017 01:08:15
Būkime kartu  

                      Rugpjūčio 26 dieną globos namų gyventojai bei darbuotojai dalyvavo respublikiniame neįgaliųjų mugėje - koncerte ,, Būkime kartu", kurį organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Šįmet šis renginys vyko Jurbarke, kuris buvo integruotas į Jurbarko krašto šventę.

                      „Būkime kartu!“ – tai galimybė mūsų žmonėms susiburti kartu ir pristatyti visuomenei savo kūrybinius pasiekimus bei parodyti  neišsenkančią dvasios stiprybę dainuojant pačias gražiausias dainas apie Lietuvą.

                      Važiuodami nuostabia Nemuno pakrante, pakeliui dar aplankėme Veliuonos piliakalnius.

Nuotrauka

]]>
2924 Mon, 28 August 2017 01:08:57
Baltijos kelias Gyvybės kelias –

Trys sesės liūdi –

Trys sesės kelias –

Vienybės juosta

Rankas jų riša –

Lietuva – Latvija – Estija.

Rugpjūčio 23 d. minėjome Juodojo Kaspino dieną. Prisiminėme, kokį svarbų žingsnį tai padarė Baltijos šalių, o vėliau ir kitų šalių istorijoje siekiant nepriklausomybės. Kiekvienas stojo į gyvą arteriją susijungusią rankomis, pulsuojančią ilgai slopintu laisvės troškimu, tikėjimu, nuojauta, kad kažkas įvyks, kam nusakyti neužtenka žodžių.

Nuotrauka

]]>
2914 Fri, 25 August 2017 10:08:26
Švenčiame Žolinę Džiaugdamiesi šios vasaros atneštu derliumi globos namuose smagiai paminėjome Žolinę. Tai pati seniausia ir garbingiausia Šv. Marijos šventė. Po maldos ir tylaus susikaupimo, dalindamiesi puikia nuotaika pynėme vainikus, skanavome ant laužo keptomis dešrelėmis, mėgavomės gardžia žolelių arbata. Kaip visada pas mus netrūko muzikos, šokių ir juoko.

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2882 Thu, 17 August 2017 11:08:17
Sąskrydis Rugpjūčio 2 – 4 dienomis dalyvavome jau tradiciniu tapusiu gyventojų sąskrydžiu, kuris vyko Vilkaviškio rajone, Kumečių II kaime esančioje Podvarko poilsiavietėje, kur turėjome galimybę gyventi palapinėse, pasigrožėti nuostabia gamta, pabendrauti su kitų socialinės globos namų atvykusiais dalyviais.

Sąskrydžio metu praleistas laikas buvo įdomus, kiekviena diena turėjo savo staigmenų ir nuotykių. Pirmoji diena sąskrydyje prasidėjo stovyklavietės įsikūrimu, komandų prisistatymu. Stovyklos dalyviai turėjo unikalią galimybę pasižiūrėti iš arti ugniagesių, bei policijos automobilių įrangas. Iki sutemų linksmino visus susirinkusius gyvo garso koncertas.

Antrosios dienos rytas prasidėjo tradicija tapusiomis žvejų varžytuvėmis. Po jų, tie kas dar norėjo ilgiau pamiegoti, buvo pažadinti ir pakviesti sudalyvauti rytinėje mankštoje. Pasistiprinus ir atgavus jėgas, laukė naujas, dar nepatirtas iššūkis sudalyvauti orientacinėse varžybose  „Lobio ieškojimas“ ir surasti lobį. Šio žygio metu mes ne tik  matėme nuostabią gamtą, atlikinėjome užduotis, bet ir buvome patekę „miško gyventojams“  į rankas, ko pasekoje už vaikščiojimą po jų teritoriją turėjome susimokėti atliekant įvairias užduotis.

Dienos metu norintys galėjo sudalyvauti viktorinoje kurią vedė visuomenės sveikatos biuro darbuotojos. Vakaras pateikė nemažiau staigmenų. Visi susirinkusieji galėjome paragauti skanios žuvienės išvirtos ant laužo ir pamatyti nuostabų spektaklį „Pinigėliai“, kurį sąskrydžio dalyviams padovanojo Vilkaviškio kultūros centro artistai. Tačiau tuo vakaras nesibaigė, praėjus lietučiui, visi norintys galėjo linksmintis ir šokti vakarinėje diskotekoje, bendrauti prie laužo.

Trečiosios dienos rytas prasidėjo smagia, nuotaikinga rytine mankšta. Po mankštos, ir taip visų pamėgtų vandens procedūrų pradėjome tvarkytis savo stovyklavietę, dėtis daiktus namo. Po sudalyvavimo draugiškoje komandinėje estafetėje susirinkome aikštelėje atsisveikinimui. Visos komandos buvo apdovanotos už dalyvavimą sąskrydyje. Nors ir liūdna atsisveikinti, bet išsiskyrėme su viltimi susitikti sekančiais metais.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2879 Sun, 06 August 2017 11:08:30
Išvyka į Klaipėdos jūrų muziejų - delfinariumą Turbūt kiekvienas iš mūsų jaučiame trauką jūrai, smėlio kopoms, takeliams, numintiems link paplūdimio. Prisimenam, kaip praeitais metais, nusiavę batus, pasileidome tekinom prie putojančių bangų, įmerkti kojas į jūrą ir patikrinti ar iš tikrųjų vanduo toks sūrus...

            Nors, liepos 13 – oji gero oro nežadėjo, tačiau mes, būrys globos namų gyventojų, išsiruošėme aplankyti uostamiesčio ir žinoma, jūrų muziejaus – delfinariumo. Juk daugelis, delfinus buvome matę tik televizoriaus ekrane. Linksma kelionė į Klaipėdą neprailgo, o ir vikriųjų delfinų pasirodymas pranoko lūkesčius. Programa visiems labai patiko. Besidalindami įspūdžiais, patraukėme prie jūros. Kai kurie iš mūsų, čia lankėsi pirmą kartą.

            Nepastebėję, kaip greit prabėgo laikas, pavargę, bet kupini įspūdžių pasukome namo.

            Dėkojame UAB „Lodvila“ už suteiktas nemokamas transporto paslaugas.        

Nuotrauka

Nuotrauka 

Nuotrauka

]]>
2848 Tue, 18 July 2017 03:07:22
Globos namų šventė ,, Artimųjų sulaukus"

                                      Pabūkime kartu ,

                                      Kol vienas kitą turime,

                                      Kol žvalgomės pro langą,

                                                                      Užtrukusių kely.

                                                                      Kada jei ne dabar,

                                                                      Kai savo artimąjį apkabinę,

                                                                      Mes galime pajusti

                                                                      Šilumą širdy...

                                        Šiais žodžiais mes pasitikome savo artimuosius....

                      Šiltą ir saulėtą įsibėgėjusios vasaros, liepos 7 -sios rytą, globos namuose jautėsi sujudimas, aidėjo šurmulys.  Tą dieną vyko gyventojų ir jų giminaičių, artimųjų susitikimo šventė „Artimųjų sulaukus“. Ši šventė globos namuose pati brangiausia ir laukiamiausia.
                      Į giminių susitikimą susirinko gausus būrys svečių,  kurie aplankė savo artimuosius, giminaičius, draugus, gyvenančius globos namuose.  Atvykusieji galėjo rūpimais klausimais pasikalbėti su įstaigos direktoriumi, socialiniais darbuotojais ir  kitais darbuotojais.  Globos namų  posėdžių salėje artimieji galėjo pamatyti bei pasidžiaugti spalvinga gyventojų keramikos, rankdarbių ir dailės darbų paroda.
                      Ilgai laukta šventė prasidėjo globos namų direktoriaus Kęstučio Jakelio sveikinimo žodžiu. Direktorius pristatė globos namų veiklą, dirbantį personalą bei kalbėjo apie aktualiausius nūdienos klausimus. Dėl naujausios informacijos į renginį buvo pakviesta Kauno regiono Institucinės Globos Pertvarkos procesų ekspertė Vida Lukamskienė, kuri artimuosius supažindino su pertvarkos proceso eiga.

Norintieji galėjo užduoti rūpimus klausimus, turėjo galimybę pasisakyti.

                      Po oficialiosios dalies visi buvo pakviesti stebėti šventinę- koncertinę programą ir pasižiūrėti įamžintų akimirkų video ir foto vaizduose. Į skambias dainas, šokius ir linksmus mini vaidinimus gyventojai sudėjo dalelę savų širdžių, kurias dovanojo visiems salėje susirinkusiems svečiams. Šokis ,,Angelo sparnai saugo mus amžinai" sujaudino ne vieną salėje esantį žiūrovą, nes jame gyventojai  norėjo atskleisti padėką savo Angelui Sargui, kad jis saugo juos dieną ir naktį.....

                      Pasibaigus šventiniam koncertui artimieji buvo pakviesti į parką, kuriame svečiai, gyventojai ir visi dalyvavusieji šventėje buvo vaišinami šiupiniu ir namine gira.
                      Nuotaikinga muzika kvietė visus linksmai palinguoti, pašokti. Rateliu sukosi visi –  gyventojai kartu su artimaisiais, ir gyventojai, kurių artimieji neturėjo galimybės aplankyti.

                      Ši diena globos namuose buvo kupina geros nuotaikos ir džiugių akimirkų.

Nuotrauka

]]>
2843 Mon, 17 July 2017 10:07:13
Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena  

Lietuvos karalius Mindaugas

Lietuva švenčia Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Mindaugas Lietuvos karaliumi buvo vainikuotas 1253 metų liepos 6 dieną. Karūnavimas užbaigė valstybės susikūrimą, Lietuvą pripažino to meto pasaulis.

„Tėviškės vardas - žemė gimtoji

Ir viršum josios padangė melsva.

Širdis manoji taip ir kartoja –

Visas tas grožis – tai Lietuva“

Zitos Budrienės eilių žodžiai nuskambėjo liepos 5 d. minint Lietuvos valstybės- karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.

Šventės metu socialinės globos namų direktorius, Kęstutis Jakelis, pasveikino visus susirinkusius su valstybingumo švente, pakalbėjo apie mūsų tautos istoriją. Šią dieną, kaip jau ir tapus tradicijai buvo pagerbti  dirbantys darbuotojai, jiems įteiktos padėkos. Šventinė nuotaika pripildė mūsų širdis šviesos, džiaugsmo, tikėjimo ateitimi.

Po šventės visi norintys galėjo pasilinksminti diskotekoje

Nuotrauka

]]>
2833 Tue, 11 July 2017 11:07:33
Joninės Trumpiausia metų naktis

 Joninės - trumpiausia metų naktis, kai paparčiai pražysta stebuklingais žiedais, o rasos lašeliai pripildo žmonių širdis meilės ir tikėjimo...

Birželio 23 d. susirinkome, kad puoselėtume gražias, lietuviškas Joninių tradicijas kupoliaudami, pindami vainikus, šokdami, žaisdami linksmus žaidimus, kepdami dešreles. Visi dalyviai apdovanoti saldžiais prizais, padėkomis. Jonai, Janinos, Rasos, kaip ir kas met sulaukė išskirtinio dėmesio. Buvo galima pajausti ore tvyrojusią puikią šventinę nuotaiką, kurioje aidėjo daug juoko..

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2832 Mon, 26 June 2017 11:06:41
Išvyka į zoologijos sodą                       Saulėtą birželio 15 dieną leidomės į kelionę - Kauno zoologijos sodą. Vaikščiodami vingiuotais takeliais susipažinome su įvairiausiais gyvūnais iš viso pasaulio. Pakeliui į namus užsukome suvalgyti mėsainių, mėgaudamiesi maistu dalijomės įspūdžiais.

Nuotrauka

]]>
2800 Mon, 19 June 2017 02:06:12
Stovykla ''Strazdanota vasara"  

     Vasara, vasara, strazdanotoji.
     Lietus nesiliovė, bet mes vasarojom.
     Pievom, miškais, juokas skambėjo,
     Trys dienos praėjo, nepastebėjom.

     Zelvos stovykloj visiems patinka,
     Čia žaidžiam, sportuojam, piešiam, bėgiojam,
     Sukuriam laužą, šokam, dainuojam,
     Ir taip vis kasmet, mes ką nors sugalvojam.
   
         
      Birželio 12 - 14 dienomis, tęsėme kasmetinę tradiciją - linksmai leidome laiką poilsiavietėje "Zelva". Vėjų nugairinti, lietaus nuprausti, vėl sugrįžome į namus. Lik sveika stovykla...
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
Nuotrauka
]]>
2796 Mon, 19 June 2017 02:06:08
Gedulo ir vilties dienai paminėti            

            Gedulo ir vilties diena

             Jei ne auksinės vasaros,

                                             Ne mėlynos vosilkos,

                                             Nebūtum mes atėję čia,

                                             Kur slenka dienos pilkos.

                                            (Lietuvos partizanų daina)

Skambant partizanų dainoms, eilėraščiais apie Lietuvą bei socialinės globos namų gyventojų autentiškais prisiminimais apie tremtį birželio 14 d. paminėjome Gedulo ir vilties dieną.

 Nuotrauka

]]>
2831 Thu, 15 June 2017 11:06:03
I. Simonaitytės 125 - osios gimimo metinės                       I. Simonaitytės 125 - osios gimimo metinės

 

                      Savo širdies aš nenešioju ant delno. Esu daug kentėjus, daug nusivylus. Naje... Visko buvo! Visko! Ale to - niekas niekada nesužinos! Niekada.“ Evė Simonaitytė.

 

                       Sakoma, Ieva Simonaitytė yra paskutinioji Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali, talentinga rašytoja, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus, todėl 2017 metai paskelbti Ievos Simonaitytės metais.

                      Šiltą, įsibėgėjusio pavasario popietę, susirinkome salėje paminėti  Ievos Simonaitytės 120-ųjų gimimo metinių jubiliejaus. Šia  proga prisiminėme ir pasidalinome mintimis apie rašytoją, jos autobiografiją, kūrybą, įvertinimus.

                      Antroje popietės dalyje turėjome galimybę pasiklausyti nuostabiai skambančių melodijų ir minčių, kurias atliko, pirmą kartą į svečius atvykęs, Kauno fortepijoninis trio, Lina Krėpštaitė (fortepijonas),Indrė Andruškevičiūtė (smuikas), Asta Krištaponienė (violončelė)  ir aktorius Remigijus Endriukaitis. Koncerto programoje girdėjome nepaprastą šiuolaikinės muzikos įvairovę ir aktoriaus skaitytus žodžius iš Jurgos Ivanauskaitės knygos “Jurga", Jurgos maldos ant angelo rūbo”: ,,Angele Sarge, atskrisk į mano širdį, kai tavęs šaukiuosi, pilna ilgesio, kupina liūdesio, sklidina nusivylimų, apimta nuovargio, pripildyta netikėjimo, nevilties ir nemeilės, Angele, Angele, Angele, be Tavęs nieko daugiau ir neturiu, tai neapleisk manęs nei dieną, nei naktį. " Iki sielos gelmių prasiskverbusios melodijos ir maldos žodžiai sujaudino salėje susirinkusius klausytojus.

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2757 Mon, 05 June 2017 02:06:42
Tau, Tėve  

...Iš aukštųjų mano tėvo medžių
jau seniai išskrido visi paukščiai.
Ir dabar į juodas jų šakas
visą žiemą krinta šaltos žvaigždės...

                                          Justinas Marcinkevičius, (1966)

  Birželio 2 – ąją globos namuose minėjome Tėvo dieną. Jau penktus metus iš eilės tęsiame tradiciją sodinti medelį, kuris simbolizuoja amžiną meilę ir pagarbą tėvui.

Ta proga pas mus svečiavosi Kaišiadorių pensininkų vokalinis – instrumentinis ansamblis „Versmė“ (vadovas S. Barzinskas), kurie savo dainomis ir linkėjimais prisidėjo prie sveikinimų mūsų tėčiams.

Nuotrauka

]]>
2770 Mon, 05 June 2017 02:06:41
Kauno "Akropolis"

          Šiltą, gražią pavasario dieną , gegužės 17 d. išsiruošėme į mūsų visų pamėgtą ekskursinę kelionę į Kauno verslo ir pramogų parką „Akropolis“.

Apsilankėme „Forum Cinemas „ kino teatre ir žiūrėjome nuotaikingą animacinį filmą „Svajoklis Budis“, papietavome „ Can can„ picerijoje.

Tuo dar mūsų kelionė nesibaigė, nes dar laukė įvairios pramogos, ir skanumynai. Buvo labai smagu pasivaikščioti po Akropolį, paskanauti įvairių skanėstų, apsilankyti įvairiose parduotuvėlėse.

]]>
2758 Fri, 19 May 2017 02:05:11
Tas šventas žodis - Mama  

 

 

 

  Nuo vaikystės, nuo kūdikio lingės

Iš tavęs vien tik laimę mes semiame.

Amžinai mes tau liekam skolingi

Už gyvybę, už visą gyvenimą,

Už tą meilę - bekraštę ir šventą,

Iš už plauką, be laiko nubalintą.

Žodis "ačiū" ir mažas, ir menkas,

Atsilygint tik meile tegalima.

(J. Jakštas)

       Gražiausiais žodžiais, eilėmis, dainomis ir šokiu, gegužės 05 dieną, paminėjome motinos dieną. Sveikinome šalia esančias, prisiminėme anąpilin iškeliavusias mamas.

]]>
2691 Wed, 10 May 2017 11:05:27
Giesmių pynė Marijai ,,Giesmių pynė Marijai"-giedojimo susibūrimas Obelių šv.Onos bažnyčioje

 

...Jei mylime vieni kitus

                              Dievas mumyse pasilieka ir jo meilė

                             mumyse tampa tobula... (Biblija, 4,7-12)

                      Gražų gegužės 4-osios rytą kupini jaudulio ir tikėjimo pirmą kartą išvykome į giedojomo susibūrimą ,, Giesmių pynė Marijai", Obelių šv. Onos bažnyčioje, kurį organizavo Skemų socialinės globos namai. Šventės pradžioje visi sugiedojome bendrą giesmę ,,O Marija nekaltoji", po to susirinkusius pasveikino Dievo namų šeimininkas - kunigas Laimonas Nedveckas. Kalbėdamas kunigas pabrėžė, jog  gegužės mėnuo siejamas su gyvybe ir Dievo Motina Marija, kuri pasauliui davė amžiną gyvybę  ir išgelbėjimą. ,,Pasaulyje nėra nieko brangesnio už savo mamą, o bažnyčia ir tikintieji neturi nieko brangesnio už gyvybės davėją ir globėją – Motiną Mariją", šiuos žodžius tardamas, sveikino Motinos dienos proga visas mamas. Pakvietė visus susiburti ir giedoti tauria širdimi, nes giesmė yra graži tuomet, kai giedama ne gražiu balsu, o iš visos širdies...

                      Giesmių pynės pradžią pradėjo pinti patys jauniausieji dalyviai – Obelių vaikų globos namų giedotojų grupė taip virpindami  mūsų visų širdys,  vieni po kitų giedojome gražiausias giesmes Marijai. Pabaigoje  folkloro ansamblis ,,Gastauta", vadovaujamas Nidos Lungienės visus pakvietė  sugiedoti giesmę ,,Pulkim ant kelių".

                      Po giesmių giedojimo kunigas Laimonas Nedveckas aukojo Šv. Mišias, skirtas Švč. Marijai.

Pasibaigus Šv. Mišioms sušilti ir pasistiprinti susirinkome šventoriuje Agape.

                      Pakeliui namo dar pasukome link Anykščių, apsilankėme prie Puntuko akmens ir įveikėme Lajų tako aukštybes.

 

 

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2686 Tue, 09 May 2017 09:05:00
Kur aukštas klevas  

Muzika – geriausia paguoda nuliūdusiam žmogui.Martynas Liuteris.

                       Kad mažiau tektų liūdėti, mes dainuojame, mes mylime muziką, nes tai mums padeda atrasti ryšį su visuomene. Globos namų ansamblis ,,Strėva“ (vadovas Arvydas Kairevičius) ne pirmus metus yra kviečiami į Linkuvos globos namų organizuojamą vokalinių ansamblių šventę - konkursą  „Kur aukštas klevas“.  Šiais metais  Linkuvos kultūros namų scenoje pasirodėme pirmi. Be mūsų konkurse dalyvavo dar dešimt kolektyvų, iš kurių - keturi buvo mūsų kaimynės Latvijos kolektyvai.  Visi dainorėliai atliko po dvi dainas, kuriuos komisija vertino pagal kūrinio savitumą, atlikimo meninį lygį, sceninę kultūrą, o salėje sėdintys žiūrovai palaikė ir skatino garsiais plojimais. Šventę vainikavo nominacijos, padėkos raštai ir saldžios dovanos.

                      Linksmai praleidę laiką, dainuodami dainą, susiruošėme namo. Pakeliui aplankėme 2015m. mažąją kultūros sostinę Naisius.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2672 Tue, 02 May 2017 10:05:26
Pavasario mugė Taip nuostabiai pakvimpa žemė,
Nors pavasaris dar miega pumpuruos...


                       Vėsią pavasario balandžio 29 dieną, mes dalyvavome tradicija tapusioje šventėje ,"Pavasarinė mugė" Kaišiadoryse. Nors saulutė pašykštėjo šilumos, tačiau į mugę nuskubėjome pilni energijos, geros nuotaikos ir savo rankomis pagamintais darbeliais, kuriuos mielai pristatėme miesto bendruomenei.

]]>
2674 Tue, 02 May 2017 10:05:02
Pavasarinė talka "Darom"
            Kiekvienas žmogus turi suprasti, kad gamta yra jo paties namai.
Balandžio 26, 27 dienomis, visi neabejingi gamtos grožiui, švarai ir tvarkai, čiupom grėblius, šluotas, bei kitus įrankius ir išsiruošėm į talką. Pirmą dieną tvarkėme globos namų gyventojų kapines, antrą, gražinome savo namų teritoriją.
            Dabar, beliko laukti, kokiomis dovanomis mums atsidėkos motulė gamta.       

 

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2673 Fri, 28 April 2017 10:04:44
Dailės darbų paroda  

        Kiekvienas, žmogaus sukurtas darbas, pabrėžia savitą originalią mintį, formą, atspindi grožį ir meilę.

            Kovo - balandžio mėnesiais, Žiežmarių miestelio bibliotekoje, lankytojai, galėjo pasigrožėti mūsų globos namų gyventojų: Vidos Žukaitės, Ramūno Dzerkelio, Aldo Linkevičiaus, Daivos Šatavičiūtės, Sauliaus Juodžio ir Sigito Rastenio dailės darbais. 

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2661 Fri, 28 April 2017 02:04:49
Boulingo turnyras Balandžio 25 d. vykome smagiai praleisti laiką į pramogų ir konferencijų centrą, Kaišiadoryse. Po suorganizuoto boulingo turnyro, kur nugalėjo draugystė, jėgas atgavome pietaudami kavinėje.

Nuotrauka

]]>
2660 Wed, 26 April 2017 12:04:22
Svečiuose "Bočiai" ,,Niekas nejunta, kaip praeina jaunystė, bet kiekvienas jaučia, kada ji praėjo ". (Seneka)

                       Pensininkų bendrija Šakių Bočiai vėsią penktadienio popietę atvyko pas mus įspūdingai pasipuošę. Sveikindami visus susirinkusius kalbėjo apie akimirkos reikšmę mūsų gyvenimuose, apie tai, kaip svarbu mokėti išnaudoti mums dovanojamą laiką, dalintis tuo laiku su esančiais šalia, kasdien švęsti gyvenimo stebuklą. Svečiai dovanojo mums spektaklį , pagal I. Ignatavičiaus kūrinį „Kol pakils vėjas" bei dainas ir gražius padėkos žodžius. Pasveikino  balandžio mėnesį gimusius gyventojus, įteikė jiems dovanėles, šiltai bendravo su salėje susirinkusiais gyventojais, organizavo jiems žaidimus, šokius. Pačius drąsiausius ir šauniausius apdovanojo įvairiomis  dovanėlėmis ir saldumynais.

Nuotrauka

]]>
2658 Wed, 26 April 2017 04:04:12
Šv. Velykų rytą  

Per Šv. Velykas suskamba Prisikėlimo varpai ir gamta pabunda, tad neliūdėkime per Velykas – linksminkimės... 

           Gyventojų tarybos nariai Šv. Velykų rytą į koplytėlę pakvietė gyventojus bendruomeninei prisikėlimo maldai. Taip sulaukėme ir Velykės bei kiškučio, kurie  nepabūgo pavasarį iškritusio sniegelio, kvietė ridenti margučius, žaisti žaidimus, įminti mįsles. Nuotaikos buvo puikios, gyventojai buvo apdovanoti padėkomis, prizais. 

 

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2635 Tue, 18 April 2017 09:04:43
Tarptautinei teatro dienai paminėti  Vokiečių poetas Rainer Marija Rilkė yra pasakęs, kad mūsų gyvenimas - teatro uždanga, už kurios tūno didžiausios paslaptys. Jas dvejuose spektakliuose ir stengėsi atskleisti talentingieji mūsų globos namų teatro aktoriai, kovo 31 dieną, į salę sukvietę didelį būrį žiūrovų. Tarptautinei teatro dienai paminėti, surengti spektakliai apie Džiovintą debesėlį ir Klouno istorija, palydėti plojimu, ovacijomis, aktorių pripažinimu ir tikėjimu, kad teatras visada gyvena mumyse. 

Nuotrauka

]]>
2592 Mon, 03 April 2017 09:04:44
Laisvos koncerte Kovo 15 d. buvome išvykę į Kaišiadorių kultūros centrą, kur smagiai praleidome laiką klausydamiesi dainininkės Laisvos koncerto „Taip, aš tokia!"

]]>
2561 Thu, 16 March 2017 02:03:16
Kovo 11-oji, Nepriklausomybės atkūrimo diena Tarp daugybės neeilinių dienų yra itin didžios dienos. Kovo 10 – ąją globos namuose minėjome Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tai, kad ši šventė iš tiesų didinga, abejonių nėra. Ši diena nulėmė, kad šiandien galime gyventi laisvoje Lietuvos Respublikoje. Svarbiausia šios dienos dovana – būti laisvu, būti savimi, o visiems kartu būti atskira ir niekieno nevaldoma tauta. Globos namų direktorius Kęstutis Jakelis savo kalboje minėjo, kad kartais nevertiname to ką turime, o atsiradus grėsmei nejučia susimąstome ir analizuodami suprantame ko galime netekti. Taigi, svarbu nepamiršti dėl ko esame laisvi ir didžiuotis šia iškovota laisve.

Minint šią svarbią dieną svečiuose sulaukėme neseniai susikūrusį Žiežmarių gimnazijos kolektyvą, (vadovė Reda Jakelaitienė), kurie suteikė malonumą klausytis jų atliekamų dainų.

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2560 Mon, 13 March 2017 01:03:43
Kovo 8-oji Kovo 8–ąją, įsibėgėjant saulėtiems orams, globos namų vyrai pavasariniais žiedais džiugino moteris ir priminė niekada nenustoti žydėti.

Nuotrauka

]]>
2559 Thu, 09 March 2017 01:03:06
Užgavėnės Paskutinė žiemos diena mus nudžiugino šiltu ir saulėtu oru, o tai garantuodami galutinai ją išvarėme iš savo kiemo su garsiomis dainomis bei šokiais ir žinoma žiemos simbolio – Morės sudeginimu. Globos namuose išdykavo persirengėliai, džiugindami savo dainomis ir eilėraščiais, aišku, už tam tikrą duoklę. Galiausiai Kanapinis laimėjęs kovą prieš Lašininį paskelbė atėjusį pavasarį ir kvietė vaišintis gardžiais blynais su gira.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2523 Wed, 01 March 2017 16:03:22
Išvyka į Megą Vasario 22 dieną vykome papramogauti į prekybos ir laisvalaikio centrą Megą. Žiūrėjome įkvėpiantį animacinį filmą, gardžiai pavalgėme restorane ir žinoma apžiūrėjome garsiuosius Megos akvariumo ryklius bei egzotiškas žuvis. Grįžome kupini įspūdžių, kuriais dalinomės su draugais.

]]>
2524 Thu, 23 February 2017 01:02:11
Vasario 16-oji Paklausykit jūs, lietuviai,

Čia krūvon suėję,

Aš jums dailiai padainuosiu,

Ką esu girdėjęs.

  

Lietuva, brangi šalelė,

Ji darbais garsėja,

Narsūs vyrai ją pašlovint

Ir apgint mokėję.

  

Tai skambėkit, mano kanklės,

Širdį nuraminkit.

Mūsų prosenių gadynę

Dainoje priminkit.

 

O daina aukštai lai skrenda

Per laukus gimtuosius,

Lai pašlovina širdingai

Tuos laikus žiluosius.

Lietuvių liaudies. daina „Daina apie senovę“

 

Vasario 15 dienos popietę susirinkome paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – vasario 16 ąją. Prisiminėme kokį ilgą ir sunkų kelią Lietuva nuėjo, kokius stiprius ir neblėstančia viltimi užaugino žmones mūsų tėvynė. Bet jog, kad įrodytum meilę tėvynei, nebūtinai reikia kariauti kare... Tėvynei reikia ir paprastų kasdienių darbų, atliekamu su meile. Apie tokių darbų reikšmę, sveikindamas susirinkusiuosius ir įteikdamas padėkas už nuoširdų darbą darbuotojams kalbėjo ir direktorius Kęstutis Jakelis.

Dainomis mus džiugino globos namų ansamblis „Strėva“ bei Kaišiadorių kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Žilvita“, vadovė Laima Morkūnienė. Jie mums padovanojo lietuvių liaudies šokių ir užbūrė savo jaunatviška energija.

 

Nuotrauka 

]]>
2483 Fri, 17 February 2017 11:02:34
Meilės pilni namai... Pamilk visa, kas giedra, švaru, prasminga. Ieškok savyje to jausmo lobių, surask juos ir pažerk ant viso savo gyvenimo kelio, palikdamas šviesų meilės ir gėrio pėdsaką, įprasmindamas savo gyvenimą. J. Laucius

Vasario 14 d. globos namuose minėjome Valentino dieną. Linksmai praleidome popietę žaisdami įvairius žaidimus išbandydami poras. Visiems netruko išradingumo bei tvirto tarpusavio ryšio vykdant užduotis. Dalinomės pakilia nuotaika vienas su kitu -  juoko, šypsenų ir meilės buvo pilni namai.

]]>
2484 Wed, 15 February 2017 11:02:50
Susitikimas su šokėjais iš Maskvos Vasario 4 d., Trakų kultūros rūmuose koncertavo šokių ansamblis iš Maskvos "Grand Jete", kurį stebėjome ir mes.

"Grand Jete" yra viena geriausių vaikų ir jaunimo šokių grupė, kurią sudaro apie 600 dalyvių. Labai džiaugiamės, kad turėjome galimybę prisiliesti prie įvairių tautų šokių istorijos ir pasinerti į jų dvasią.

Renginio metu šokėjai stebino mus išskirtiniais akrobatikos, vaidybos ir šokio elementais. Džiugino ne vieno akis spalvingais kostiumais ir nepriekaištinga šokio technika.

 

Nuotrauka

]]>
2460 Tue, 14 February 2017 01:02:44
Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena Tą naktį tankai traiškė laisvę,

Tą naktį iš juodų juodžiausią.

Tą naktį jie krauju aplaistė

Tėvynę lyg viltim šviesiausia.

Tą naktį kūnai mūrais stojo

Prieš aršų pyktį ir niekšybę.

Tą naktį širdys užgiedojo,

Kad saugotų vilties galybę.

Tą naktį tankai nesutraiškė

Nei laisvės, nei vilties tvirtovės.

Tą naktį ugnimi pražydo LAISVĖ

Ir nuolatos garbės sargyboj stovi.

(Pranciška Regina Liubertaitė, 2013)

Prabėgo jau 26 - eri metai, o tų laikų įvykiai ir vaizdai mūsų nepalieka ir dabar. Jie visuomet sugrįžta prisiminimuose, nes 1991 m. sausio 13 - oji yra mūsų istorijos dalis, esanti labai svarbi ir turtinga. Kasmet minime šią dieną, kad ji neišdiltų iš mūsų atminties ir suprastume, kaip svarbu atkovojus laisvę, jos neprarasti.

8 val. ryte dešimčiai minučių užgesinome šviesas ir languose uždegėme vienybės ir atminimo žvakutes, taip pradėjome minėti Laisvės gynėjų dieną. Prisijungėme prie 10 kartą Lietuvoje vyksiančios pilietinės iniciatyvos "Atmintis gyva, nes liudija". Žvakių šviesa įprasminome šviesą, gyvybę ir teisingumą.

Vėliau visi įsisegėme atminties ir pagarbos ženklą -  neužmirštuolės žiedą prie savo širdies. Neužmirštuolių prasmė - kad ir silpnos, kad ir bejėgės, jos gyvena mūsų atmintyje. Jos reiškia būtent tą gerą tikėjimą, kurio dėka galima laimėti. Palaikydami akciją"Neužmirštuolė" sakome, kad atsimename ir neužmirštame tų, kurie aukojo gyvybes, patyrė sužeidimus ir tada stojo be jokio kito ginklo, tik sava meile ir tikėjimu prieš žiaurų priešą, suteikė mums Viltį į ateitį eiti Laisvės keliu.

11 val. visi susirinkome globos namų salėje, kur paminėjome Laisvės gynėjų atminimą. Tylos minute pagerbėme žuvusiuosius, giedojome Lietuvos himną. Klausėmės globos namų direktoriaus, Kęstučio Jakelio, sveikinimo ir pasakojimo apie 1991 m. Laisvės gynėjų dienos reikšmę ir svarbą, apie laisvę kaip neįkainojamą turtą. Žiūrėjome filmus ir dokumentinę medžiagą apie tragiškus sausio 13 - osios įvykius, dalijomės savo mintimis.

Tik pažindami ir gerbdami praeitį, galime kurti Lietuvos ateitį. 

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2406 Tue, 17 January 2017 10:01:03
Nauji metai-nauji darbai Taip jau yra, kad Naujųjų metų dienomis įprasta metus sieti su naujais siekiais, pokyčiais ir geresnių rezultatų siekimu. Todėl ir mūsų kolektyvas naujus metus pradeda nuo naujų idėjų paieškų, kompetencijų plėtojimo ir įgūdžių gerinimo. Sausio 2-3 dienomis turėjome galimybę sudalyvauti seminare tema "Darbas komandoje ir aptarnavimo kokybė". Vienas iš seminaro lektorių buvo svečias iš Ukrainos Sergej Čiumačenko.

Teorinių ir praktinių mokymų metu buvo aptartos šios temos: savimotyvacija ir įsitraukimas, kokybiškas aptarnavimas, psichologinė kolektyvo ekologija, darbas komandoje, mokėjimas mokytis, savilyderystė, sprendimų priėmimas ir grįžatamasis ryšys.

Seminaro metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas socialinio darbuotojo profesijos įprasminimui, gebėjimui motyvuoti save ir kitus. Praktinių užduočių metu dirbome su saviverte, bendravimo kompetencijomis ir bendradarbiavimo lankstumu. Mokėmės palaikyti kolegas. Tobulinome gebėjimą mokytis iš klaidų ir gebėjimą atkurti bei palaikyti emocinę pusiausvyrą įgūdžius. Svarbus buvo ir  asmeninės atsakomybės didinimas siekiant visapusiško veiklos efektyvumo, gebėjimas nustatyti ribas ir vesti į sprendimus orientuotus pokalbius su kolegomis. Taigi tobulinome savo darbo procesą, kad būtų teikiamos kokybiškos paslaugos ir užtikrintas mūsų globos namų gyventojų saugumas.

 

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2381 Thu, 05 January 2017 11:01:55
Naujametinis karnavalas "Laiko ratu" Gruodžio 30 dieną keliavome laiku: žingsnelis po žingsnelio nuo tolimosios praeities laivu nuplaukėme iki būsimos ateities. Pasirodymų metu stebėjome, kaip greitai bėga laikas, skrendantis tarsi strėlė. Diena keitė naktį, o naktis keitė dieną. Dabartis keitė praeitį, o ateitis keitė dabartį. Pagrindinė naujametinio karnavalo mintis buvo mūsų gyvenimas laiko tėkmėje.

Šventės metu grupių pasirodymai prasidėjo nuo ugnies prisijaukinimo šokio, vėliau pereita prie pasakos herojų, metų laikų kaitos ir paslaptingos ateities. Skambėjo skirtingo žanro muzika, išskirianti pasirodymus spalvingais kostiumais. Buvo linksma ir smagu, nes visus aplankė Kalėdų Senelis, pilnu dovanų maišu.

Šią dieną mums visiems buvo svarbu tarpusavio artumas, bendravimas ir pasidalijimas šypsenomis. Renginyje dalyvavęs globos namų direktorius, Kęstutis Jakelis, kvietė visus kupina tikėjimo širdimi priimti džiaugsmą ir būti laimingais. Pasveikino ir įteikė padėkas bei dovanėles globos namų gyventojams, kurie dalyvavo Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos "Guboja" organizuotame Kalėdinių piešinių (atvirukų)  ir Ventos socialinės globos namų organizuotame piešinių, pieštų kompiuteriu, konkursuose. Perdavė, mūsų mažųjų draugų iš Žiežmarių mokyklos - darželio, pieštus atvirukus ir sveikinimus.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2364 Mon, 02 January 2017 03:01:39
Kalėdinė šventė darbuotojų vaikučiams Gruodžio 28 dieną besibaigiant seniesiems metams globos namuose dirbančių darbuotojų vaikai turėjo šaunią progą susitikti su Kalėdų seneliu...

Laukdami organizuojamos šventės vaikučiams globos namų gyventojai netinginiavo ir ruošėsi, o šiandien gausiai susirinkusiems žiūrovams - vaikučiams ir tėveliams - parodė spektakliuką "Lapės gudrumėliai". Renginį vedė raganiukė Blizgė, kuri pasekė pasaką apie miško žvėrelius. Skambėjo linksmos ir nuotaikingos dainelės, ne vieną įtraukusios į ratelį. Vėliau vaikučiai sakė eilėraštukus ir dalijosi dovanėlėmis.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2344 Wed, 28 December 2016 04:12:15
Kūčios Kūčios - šventė, kurios metu, po ilgo laukimo, išsivaduojame iš tamsiojo meto. Kaip ir visi, taip ir mes, gruodžio 24 dieną turime gražų paprotį - Kristaus Gimimo išvakarėse susėsti prie ramybės ir susitaikymo stalo, taip išreikšdami santarvę ir vienybę tarp mūsų ir Dievo. Drauge su klebonu Roku Puzonu, susirinkę padėkojome Dievui už turimą maistą, šilumą ir, kad esame  visi kartu. Melsdamiesi prisiminėme savo artimuosius ir kitus mums brangius žmones. Besidalindami Kalėdaičiu išreiškėme vienas kitam meilę, pagarbą ir atsiprašymą už padarytas metų skriaudas.

Globos namų direktorius, Kęstutis Jakelis, būdamas su mumis drauge, sveikino visus su pačiomis gražiausiomis metų šventėmis ir linkėjo mums nuoširdaus bendravimo prie balta staltiese padengto stalo bei daug gero ateinantiems metams.

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2338 Tue, 27 December 2016 08:12:09
Pasidalinkime muzikiniais laiškais... Gruodžio 21 dieną dalyvavome Kaišiadorių meno mokyklos bendruomenės organizuotame Kalėdiniame vakare "Pasidalinkime muzikiniais laiškais...", kuris skirtas draugiškam bendradarbiavimui stiprinti. Šventinio koncerto metu nuskambėjo daug padėkų ir gražių žodžių Strėvininkų socialinės globos namams, Rumšiškių senelių globos namams, Paparčių Šv. Juozapo vaikų globos namams ir kitoms įstaigoms, su kuriomis Kaišiadorių meno mokykla bendradarbiauja. Taip pat koncerto metu skambėjo svajinga, užburianti ir iš širdies atliekama vaikų muzika.

]]>
2329 Thu, 22 December 2016 09:12:12
"Mus apglėbė balto angelo sparnai" "Dievas šįvakar po žemę angelus sklaido:

Sklando lengvučiai pūkai virš laukų platumų.

Uždega angelas žvaigždę virš šąlančio veido:

Siaučias pirkelės akių ramuma - namų jaukumu".

(Pranciška Regina Liubertaitė)

Ir mūsų namuose jauku, ore sklando ramybė ir vienybė, nes žiba keturios Advento vainiko žvakelės, simbolizuojančios mūsų atgimusią viltį ir atnaujintą pasitikėjimą. Kiekvieną savaitę globos namuose ir mūsų širdyse yra vis šviesiau ir šilčiau.

Gruodžio 19 dieną laukdami Kalėdų stebuklo kartu su Vievio kultūros centro choru "Vieva" (vadovė Laima Mažuolytė), Druskininkų meno mokyklos fortepijono programos mokiniu Aivaru ir jo mokytoju Danu Juškevičiumi, Kaišiadorių meno mokyklos pučiamųjų instrumentų programos mokine Mėja - Neringa (mokytoja Gintarė Vainaitė) ir soliste Karolina Čikotaite uždegėme Angelų žvakelę Advento vainike.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2328 Wed, 21 December 2016 10:12:00
Mūsų širdys pripildytos muzikos garsų Gruodžio 15 dieną Kaišiadorių meno mokyklos jaunučių choro grupė (vadovė Laima Mažuolytė), pučiamųjų programos mokiniai ir mokytojai A. Vrublevskis, R. Ramunis ir A. Kairevičius bei koncertmeisterė S. Jermakovaitė dalijosi savo šypsenomis ir gera nuotaika su mumis uždegant trečiąją Advento žvakutę. Šią dieną ne tik salė, bet ir mūsų širdys buvo pripildytos muzikos garsų.

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2315 Fri, 16 December 2016 08:12:00
Padėkos vakaras Žiežmariuose Gruodžio 14 d. Žiežmarių kultūros centre vyko šiltas Padėkos vakaras su Eduardu Kaniava ir Deiviu "Tu, kuris aukštai". Renginys buvo skirtas prisiminti nuveiktiems 2016 metų darbams, pasidžiaugti pasiektais rezultatais, padėkoti geros valios žmonėms.

Šią dieną smagiai praleidome vakarą su žinomais Lietuvos atlikėjais.

]]>
2307 Thu, 15 December 2016 09:12:12
Mūsų draugystę jungia malda... "Malda yra ne kas kita, kaip draugystė, dažnas bendravimas vienumoje su Tuo, kuris, kaip žinome, mus myli" (Gyvenimo knyga 8,5)

Kalėdos - tai šventė, skirta minėti Jėzaus gimimą. Jėzaus gimimu Dievas įrodė savo nuostabią meilę žmonijai ir užtikrino visiems naujo gyvenimo pradžią. Kiekvieną kartą, kai švęsdami Kalėdas minime Jėzaus gimimą, Dievas vis iš naujo kviečia mus atsiverti Jo meilei. (Ap 22,17)

Adventas - laukimo ir vilčių laikas. Laukimas - Jėzaus gimimo, kai nužengia tarp žmonių Meilė ir dovanoja savo širdį. Ir šį tikėjimą sustiprinti mums padeda Aušros Vartų Marijos ir Šv. Teresėlės bendruomenės narės, vienuolės karmelitės, Žiežmarių parapijos klebonas Rokas Puzonas, Širvintų parapijos vikaras kun. Povilas  Slaminis ir jaunimas.

Gruodžio 9 d. Šv. Mišių metu visi atvėrėme savo širdis ir įsileidome gėrį. Seserys mus kvietė draugauti su Jėzumi ir puoselėti šią draugystę tyloje. Ragino kiekvieną iš mūsų susitikti su juo  maldoje. Taigi malda tapo mūsų keliu dvasinio tobulėjimo link.

Po pamaldų drauge daug bendravome, giedojome, dalyvavome jaunimo surengtoje viktorinoje apie Adventinį laikotarpį.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2302 Wed, 14 December 2016 08:12:24
Adventinė popietė Žiežmarių mokykloje - darželyje Tamsų ir gražų pirmadienio vakarą, t.y. gruodžio 5 dieną, Žiežmarių mokykloje - darželyje vyko Adventinis renginys, kur visi susirinkusieji buvo raginami nutiesti šviesos tiltus. Juk adventas, tai laikotarpis, kai norisi dalintis gerumu ir širdžių šiluma su artimaisiais bei draugais.  Taigi vaikučiai ir su mumis šią dieną pasidalino savo džiaugsmu bei mintimis apie Jėzaus gimimo laukimą. Padovanojo koncertą.

Popietei pasibaigus į namus grįžome kupini naujų minčių, gerų emocijų ir linksmos nuotaikos.

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2279 Tue, 06 December 2016 05:12:49
Uždegėme Betliejaus žvakelę Artinasi laiko pilnatvė, išsipildymo metas. Tęsiasi Adventiniai pamąstymai, buvimas rimtyje ir laukime. Šiandien, gruodžio 5 dieną, drauge su Kaišiadorių meno mokyklos jaunučių choro ansambliu (vadovė Laima Mažuolytė) ir styginių instrumentų ansambliu (vadovė Snieguolė Mikalauskienė) uždegėme antrąja Advento žvakelę. Ta proga mus užliejo daugybės muzikos instrumentų garsai ir skambūs merginų basai.

Dėkojame Kaišiadorių meno mokyklos mokytojoms ir mokiniams už gražų koncertą ir šiltą bendravimą...

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2271 Mon, 05 December 2016 04:12:56
"Stiprus, kai Tu šalia" Pats gražiausias žmogus yra tada, kai išreiškia save per kūrybą - nesvarbu, ar jis dainuotų, šoktų, ar kitaip rodytų savo meninius gebėjimus, nes tada spindi jo dvasia"...

Gruodžio 2 dieną spindėjo ne tik mūsų siela, bet ir širdys, nes veidai švytėjo džiaugsmu. Kaip ir dauguma kitų, taip ir mes turėjome galimybę savo kūryba pasidalinti su kitais.

Rokiškio kultūros centre vyko Socialinės globos įstaigų menų diena, kuri skirta Tarptautinei Neįgaliųjų dienai paminėti. Šiame renginyje 2 kartą dalyvavo ir mūsų globos namų ansamblis "Strėva". O mus palaikė ir savo kūrybine patirtimi pasidalijo LNK muzikinio projekto "Lietuvos balsas" energijos nestokojantis atlikėjas Dainius Griesius.

Nuoširdžiai dėkojame Dainiui Griesiui už šilumą, gėrį ir kantrybę dirbant ir ruošiantis renginiui "Stiprus, kai tu šalia"...

]]>
2270 Mon, 05 December 2016 01:12:09
Advento pradžia "Kelionė į save" Netrukus lapkritis užleis vietą gruodžiui ir žemė pasidengs sniego paklotu. Artėja pirmosios žiemos dienos, į žemę tyliai nuleisdamos Adventą, skelbiantį susikaupimo ir laukimo metą.

Mūsų globos namų bendruomenė jau pasiruošusi sakralinės šventės laukimui ir kalėdinės dvasios sukūrimui. Lapkričio 29  dieną pasitikome Adventą, uždegėme pirmąją Pranašų žvakę ir vieni kitiems pažadėjome kiekvieną dieną daryti tik gerus darbus.

Renginio metu "Kelionė į save" klausėmės Advento giesmių, kurias atliko globos namų gyventojas Valdas Vilimas, stebėjome lėlių teatro pasirodymą-spektaklį "Senosios skrynios istorija" (vadovė Liana Zujienė) ir dalyvavome Kalėdiniame šaškių turnyre.

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2264 Wed, 30 November 2016 03:11:10
Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos paminėjimo šventė Lapkričio 25 dieną dalyvavome Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos paminėjimo šventėje, kurią organizuoja Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras. Tai renginys, kuriame vyksta neįgalių žmonių meninių dirbinių paroda - mugė, taip pat ir meninių kolektyvų koncertas.

Mūsų globos namų ansamblis "Strėva" yra nestokojantis energijos ir entuziazmo kolektyvas, visuomet pats besidžiaugiantis ir tuo džiaugsmu besidalijantis su kitais, aktyviai dalyvaujantis įvairiuose renginiuose. Todėl smagu buvo ir šį kartą patiems padainuoti ir kitų pasiklausyti.

Rankdarbiai yra mūsų kasdienybės dalis, suteikianti malonumą. Pats procesas yra raminantis ir žadinantis kūrybiškumą, ko pasekoje yra rezultatas - mūsų rankų darbo kūrinėlis, kuriuo buvo smagu ir gera pasidalinti parodos-mugės metu.

Po ilgos ir darbingos dienos, vakare, turėjome galimybę atsipalaiduoti ir pasidžiaugti koncertu, kuriame visus linksmino Egidijus Sipavičius, Rasa Kaušiūtė, Dainius Griesius ir kiti.

Džiaugiamės, nes smagiai praleidome laiką...

Nuotrauka

]]>
2262 Mon, 28 November 2016 03:11:32
Kristupo pučiamųjų kvinteto koncertas Lapkričio 23 dieną buvome išvykę į Žiežmarių kultūros centrą, kur klausėmės Kristupo pučiamųjų kvinteto koncerto. Penki puikūs muzikantai (Giedrius Gelgotas (fleita), Ugnius Dičiūnas (obojus), Andrius Žiūra (klarnetas), Paulius Lukauskas (valtorna) ir Andrius Puplauskis (fagotas) supažindino mus su šiuolaikine muzika ir padovanojo visų sielai atgaivą.

]]>
2253 Sun, 27 November 2016 03:11:44
Svečiai iš Pabradės socialinės globos namų Lapkričio 21 dieną mūsų globos namuose apsilankė Pabradės socialinės globos namų vaidybos ir plastikos trupė, pristačiusi mūsų namų bendruomenei vaidinimą "Sugrįžimas" (vadovai Pijus Ganusauskas ir Povilas Krivickas).

Susitikimo pradžioje susirinkome visi į salę, kur svečiai trumpai prisistatė, papasakojo apie save ir savo kūrybinę veiklą. Vėliau stebėdami vaidinimą kiekvienas turėjome galimybę panirti į kupiną paslapčių pasaulį, kas pradžiugino mūsų visų širdis.

Labai smagu buvo susirasti naujų draugų ir kartu su svečiais dalyvauti vaidybos praktikume.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

]]>
2240 Tue, 22 November 2016 12:11:46
Mirusiųjų atminimo diena Lapkričio 1 - oji. Diena, kai savo laiką skiriame visiems išėjusiems, jų pagerbimui ir prisiminimui. Tai diena, kurią skiriame maldai.

Šiandien lankydami kapus visi drauge uždegėme mirusiems žvakeles palinkėdami jiems ramybės ir ėjimo Šviesos keliu, nes Vėlinių žvakės yra Kristaus šviesa. Juk degančios žvakutės išreiškia viltį, kad krikščionys kelsis iš numirusiųjų ir turės amžinąjį gyvenimą - būtent tokia yra Vėlinių tradicija, kurią mes puoselėjame.

]]>
2197 Wed, 09 November 2016 11:11:33
"Muzikinė Karuselė" Kalvarijoje Spalio 27 dieną su draugais iš Ilguvos, Didvyžių, Veisiejų, Suvalkijos socialinės globos namų dalyvavome Kalvarijos savivaldybės kultūros centre vykusiame renginyje "Muzikinė karuselė". Tai ilgametis ir tradicinis Kalvarijos socialinės globos namų renginys, kurio 2016  metų tema - animaciniai filmukai. Šventės metu mums teko prisiminti vaikystėje žiūrėtus filmukus ir jų personažus, atspėti muzikines užduotis, dalyvauti viktorinoje. Po oficialios šventinės dalies tęsėsi linksmoji dalis: vaišės, šokiai ir bendravimas su draugais.

Nuotrauka

Nuotrauka

 

]]>
2194 Wed, 09 November 2016 11:11:25
Vlado Bagdono koncertas Spalio 26 dieną Žiežmarių kultūros centre Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktorius Vladas Bagdonas surengė autorinį koncertą - susitikimą savo gerbėjams. Šiame koncerte pabuvojome ir mes, klausėmės kūrinių, kurie buvo atliekami aktoriaus sodriu ir hipnotizuojančiu balsu. Išgirdome senų ir dar negirdėtų, naujų muzikinių kūrinių.

Taigi susikūrėme ypatingą vakarą su dainuojamąja poezija.

]]>
2188 Tue, 08 November 2016 04:11:08
Jubiliatų šventė 2016 m. 24 globos namų gyventojams yra jubiliejiniai metai. Todėl spalio 21 dieną Jubiliatų šventės metu buvo paminėti, pagerbti ir pasveikinti visi 40, 50, 60, 70, 80 ir 90-ies metų sulaukę sukaktuvininkai.

Renginio metu jubiliatams skambėjo nuoširdūs sveikinimo žodžiai ir skambiausios dainos. Vėliau visų laukė vaišės ir dovanos. Po iškilmingų sveikinimų ir palinkėjimų šventės dalyviams koncertavo LASS Kaišiadorių rajono filialo vokalinis ansamblis „Volungėlė“ (vadovė Regina Gresiuvienė).

]]>
2139 Tue, 25 October 2016 06:10:46
Cicino koncertas Spalio 18 dieną, 21 globos namų gyventojas, turėjo galimybę sudalyvauti jubiliejiniame šlagerių karaliaus, Ryčio Cicino koncerte. Renginys mums suteikė išskirtinę galimybę pabendrauti su įžimybe. Buvo įspūdingas šviesų efektas, gyva muzika ir nuoširdus bendravimas su žiūrovu, kas suteikė daug gerų emocijų ir puikios nuotaikos.

]]>
2123 Wed, 19 October 2016 07:10:10
Rudenėlio šventė Ateina rudenys per pievų žiedus

Per žalio miško lapelius.

Taip šalta rytmetį, paukštelis nebegieda

Ir nebežydi žiedas, pilnas ir gražus.

Koks mėlynas dangus. Danguj akutės gailios

Kas vakarą graudina mus.

Netrukus kris ant tako snaigės

Ir nebebus jau taip jauku...

(V. Mačernis)

Spalio 7 dieną mūsų namuose vyko Rudenėlio šventė, kuriai buvo ruošiamasi iš anksto. Vyko paroda "Rudens gėrybės:, kur akys raibo nuo gausybės daržovių kompozicijų ir originalių darbelių. Čia atsiskleidė ne vieno sumanumas ir išradingumas. Taip pat šventinę nuotaiką kūrė ir rudeniniai piešiniai išpuošę salės erdves.

Vėliau renginio metu drauge dainavome dainas, deklamavome eiles, mynėme mįsles ir vaišinomės gardžia moliūgiene.

]]>
2092 Fri, 07 October 2016 09:10:19
Išvyka į Dino pramogų parką Spalio 4 dieną buvome išvykę susipažinti su kalbančių ir gyvų dinozaurų pasauliu bei papramogauti įvairiuose atrakcionuose. Džiaugiamės šia diena, kuri buvo kupina nepakartojamų įspūdžių ir gerų emocijų.

]]>
2091 Wed, 05 October 2016 09:10:59
Šv. Vincento Pauliečio atlaidai Kasmet rugsėjo 27 dieną, minint socialinių darbuotojų dieną, mūsų globos namuose švenčiami Šv. Vincento atlaidai. Šią dieną aukojamos iškilmingos Šv. Mišios, kurių metu visi širdis pakylėjame į Dievą, pajusdami tikrąją dvasios atgaivą.  Džiugu, kad mums tokią svarbią dieną, pabūti drauge maldoje atvyko ir vienuolės karmelitės, Aušros Vartų Marijos ir Šv. Teresėlės bendruomenės narės. Šv. Mišių metu giedojo Kaišiadorių meno mokyklos moksleivės (vadovė Laima Mažuolytė).

10 val. visi globos namuose dirbantys darbuotojai gausiai rinkomės salėje, kurioje vaišinomės arbata, kava ir tortu, bendravome vieni su kitais. Su šia gražia švente mus visus sveikino globos namų direktorius, Kęstutis Jakelis, primindamas apie socialinio darbo svarbą ir neišsenkantį socialinių darbuotojų širdies gerumą.

Pasibaigus pamaldoms globos namų ansamblis “Strėva” dovanojo šventės dalyviams koncertą, vėliau visi smaguriavome tradicinius atlaidų saldainius.

]]>
2090 Mon, 03 October 2016 09:10:31
Rudens mugė Kaišiadoryse Šeštadienį, rugsėjo 24 dieną, dalyvavome rudens gėrybių mugėje. Džiaugiamės, kad oras buvo puikus, o nuotaika dar geresnė.

]]>
2089 Mon, 26 September 2016 09:09:50
Pasivaikščiojimas prie jūros Vos pradėjus rudenėti, trečiadienio rytą, patraukėme Palangos link. Kelionės tikslas – pirmą kartą pamatyti jūrą, pasivaikščioti kvėpuojant grynu oru ir smagiai praleisti laiką. Nuvykus pasimėgauti gražiu peizažu ir pasiklausyti bangų ošimo.

]]>
2088 Tue, 20 September 2016 09:09:10
Sportas - sveikata, tad sportuokim visada “Jeigu nori būt stiprus, tai sportuok visus metus,

Pasportavęs tik suprasi, jog tu nieko neprarasi…”

Šiuo šūkiu rugsėjo 9 dieną pradėjome sporto šventę mūsų globos namuose. Po pietų visi susirinkę pripildėme kiemą sportiniu azartu ir renginį pradėjome bendra mankšta – apšilimo pratimais. Uždegę šventinę ugnį tęsėme įvairias varžybas ir estafetes.

Linksmai praleidome popietę...

]]>
2087 Mon, 12 September 2016 09:09:19
Tau, Vilniau... Šventės ir tradicijos suteikia gyvenimui ryškių ir malonių emocijų. O dar didesne vertybe tai tampa, kai esi organizuojamų renginių dalimi ir patirti jausmai taip giliai įstringa atmintyje, kad norisi jais džiaugtis, dalintis su kitais ir viską patirti iš naujo. Todėl rugsėjo 4 dieną vėl dalyvavome tradicinėje respublikinėje šventėje “Tau, Vilniau!”, kur pristatėme visuomenei savo kūrybinius pasiekimus bei neišsenkančią dvasios stiprybę.

]]>
2086 Mon, 05 September 2016 09:09:53
Baltijos keliu į Laisvę Rugpjūčio 23 dieną vyko renginys, skirtas Juodojo kaspino (Baltijos kelio) dienai paminėti. Šią dieną mūsų globos namuose skambėjo lietuvių, latvių ir estų kalbos, raginančios prisiminti 1939 m. Vokietijos ir Sovietų Sąjungos pasirašytą nepuolimo sutartį. Minėdami 27-ąsias Baltijos kelio metines, prisiminėme, kokie buvome vieningi ir stiprūs, nes su viltimi ir tikėjimu pasirinkome laisvę.

Globos namų direktorius, Kęstutis Jakelis, kalbėdamas ypatingą dėmesį skyrė prisiminimams apie tuometinius išgyvenimus ir laisvės troškimą.

]]>
2085 Thu, 25 August 2016 09:08:36
Žolinė Liaudies išmintis sako: “Kas per Žolines nesueina krūvon, tie bus biedni”. Todėl nenorėdami užmiršti, koks svarbus ir šiltas yra tarpusavio bendravimas, rugpjūčio 12 dieną susirinkome tam, kad puoselėtume gražias lietuviškas Žolinių tradicijas, palydėtume išeinančią vasarą ir pasidžiaugtume jos padovanotomis gėrybėmis.

]]>
2084 Mon, 15 August 2016 09:08:22
Aplankėme Dzūkiją Rugpjūčio 9  dieną nepabūgę apniukusio oro ir lietaus, išsiruošėme į išvyką. Aplankėme garsiąją Merkinės piramidę, kur pasinėrėme į tylos ir ramybės oazę. Vėliau pabuvojome ir “Grūto” – sovietmečio dvasia alsuojančiame parke, kur turėjome galimybę pasižvalgyti į mūsų tėvų ir senelių praeities ženklus.

]]>
2083 Thu, 11 August 2016 09:08:41
"Pabūkime drauge gamtos apsuptyje" Rugpjūčio 3-5 dienomis Didvyžių socialinės globos namai suorganizavo tradicija tampantį globos namų gyventojų turistinį sąskrydį su palapinėmis, kur visi smagiai, sveikai, turiningai ir aktyviai praleidome laisvalaikį. Šių metų sąskrydžio tema buvo “Sveika gyvensena”. Labai svarbus sveikos gyvensenos veiksnys yra fizinis aktyvumas, todėl mes daug šokome ir sportavome, o pavargę dainavome ir bendravome prie laužo.

]]>
2082 Tue, 09 August 2016 09:08:01
"Mindaugo dienos..." Sukūrėm Lietuvą iš rausvo molio, gelsvo žvyro.
Iš bėgančio vandens, iš girių žalumos.
Sukūrėm – kaip visi  pasaulyje – Tėvynę.
Sukūrę dar pridėjom tolumos.
Sukūrėm Lietuvą. Ir mes jau Lietuva.
Kokie mes būsime – tokia bus Lietuva.
Petras Panava

Kiekvienas mes turime Tėvynę. Kokia ji bus, priklauso tik nuo mūsų. Todėl mylėkime, vertinkime ir saugokime ją, kad kovos už Lietuvos laisvę ir aukos nebūtų beprasmės. Prisiminkime, ko buvome netekę ir ką paaukojome vardan savo Tėvynės. Juk ir mažos smulkmenos gali pakeisti pasaulį, tad keiskime jį mažais ir nereikšmingais žingsneliais patys, kurie vienoje visumoje taps tik didžiuliu gėriu.
Liepos 5 dieną švęsdami Valstybės dieną prisiminėme ir širdimi pajautėme didingą mūsų tautos istoriją.
Renginio metu nuskambėjus Lietuvos valstybės himnui nugrimzdome į 1009 metus, kur buvo mūsų visų pradžių pradžia ir baigėsi bevardė epocha. Iš ten lydimi, kiekvieno lietuvio širdžiai ir dvasiai jautrios poezijos, aplankėme tuos istorinius  momentus, kurie yra svarbūs ir reikšmingi, kiekvieną skandinantys į apmąstymų gelmes. Drauge karūnavome Mindaugą, vienintelį Lietuvos karalių, apgynėme Lietuvos žemes ir išplėtėme teritoriją.
Skaitydami Martyno Mažvydo “Katekizmą” didžiavomės lietuvių kalbos grožiu ir turtingumu, jos skambesiu. Toliau keliaudami ašarų pribarstytais takeliais kovojome už lietuvišką žodį ir maldą, prisiminėme ir pagerbėme mūsų tautos dvasios gaivintojus – knygnešius. Ir tik vėliau atkūrę Lietuvos Nepriklausomybę – džiaugėmės. Džiaugėmės laisve ir ramybe. Čia liaudiškos muzikos garsai ne vieną paskatino linguoti ir suktis ratelyje.
Šventės metu globos namų direktorius, Kęstutis Jakelis, mus visus sveikindamas priminė, kokia yra svarbi laisvė ir ilgametis kelias į ją. Paminėjo, kad Mindaugas simbolizuoja tautos susiformavimą, valstybės įkūrimą bei gynimą nuo priešų. Taip pat pasidžiaugė susitelkimu, bendryste  ir padėkojo visiems už nuoširdų ir su atsidavimu dirbamą darbą. Kaip ir kasmet įteikė darbuotojams padėkas.
Apniukęs oras ir lašantys lietaus lašai mūsų neišgąsdino, kaip tik padidino adrenalino antplūdį, nes visų laukė kvadrato varžybos, kuriose varžėsi globos namų gyventojų ir darbuotojų komandos bei vaišės.

]]>
2081 Fri, 08 July 2016 08:07:27
Poilsis Šventojoje Šiemet, kaip jau ir tapo tradicija, taip pat suorganizavome išvyką prie jūros. Birželio 21-23 dienomis apsistojome ošiančios jūros ir pušynų gaiva apsuptuose nameliuose. 4 val. kelionė autobusu neprailgo, nes tris dienas džiaugėmės saulės teikiamais malonumais ir čežančiu smėliu po kojomis. Smagiai praleidome laiką stebėdami atsiveriančius Baltijos jūros vaizdus ir naktinį pajūrio dangų.

]]>
2080 Tue, 28 June 2016 08:06:42
Atšventėme Jonines... Birželio 23 dieną šventėme linksmiausią vasaros šventę – Jonines. Drauge mėgavomės tradiciniais papročiais: kupoliavome, pynėme vainikus, ieškojome paparčio žiedo ir kūrenome laužą. Šios saulėgrįžos šventės metu daug šokome ir dainavome, sveikinome Jonus ir Janinas.

]]>
2079 Mon, 27 June 2016 08:06:08
Koncertas - mugė Ukmergėje "Būkime kartu" Birželio 18 dieną dalyvavome Ukmergėje vykusiame neįgaliųjų bendruomenės mugėje – koncerte “Būkime kartu”. Drauge su gausiu būriu profesionalių atlikėjų koncertavo ir mūsų globos namų kolektyvas “Strėva”. Taip pat mugėje dalijomės savo šypsenomis ir rankdarbiais, dalyvavome Šv. Mišiose. Šiandien daug bendravome, įgijome naujos patirties ir susipažinome su daug malonių ir draugiškų žmonių.

]]>
2078 Sun, 19 June 2016 08:06:55
Sporto žaidynės Zarasuose Birželio 16 dieną dalyvavome Tarptautinėse socialinės globos namų gyventojų ir darbuotojų vasaros sporto žaidynėse Zarasuose, kurios yra skirtos Lietuvos Respublikos prezidento Kazio Griniaus atminimui. Tai graži Zarasų socialinės globos namų tradicija. Varžybos šiemet surengtos devynioliktą kartą, o mūsų globos namų komanda dalyvavo pirmąjį kartą.

Smagu buvo dalyvauti komandų eisenoje, varžytis estafetėse, siekti kuo geresnių rezultatų ir bendrauti. Dalyvaudami šiose sporto žaidynėse išbandėme savo jėgas: šaškių, smiginio bei foto-orientacinėse estafetėse, galiūnų ir pasagos metimo varžybose. Ragavome kareiviškos košės, džiaugėmės “Mino” pasirodymu.

Prizinių vietų neužėmėme, tačiau namo parsivežėme gerą nuotaiką, neišdildomus įspūdžius bei prisiminimo dovanėles.

Grįždami aplankėme seniausią ir storiausią Lietuvoje augantį Stelmužės ąžuolą.

]]>
2077 Fri, 17 June 2016 08:06:12
Gedulo ir vilties diena Birželio 14 diena mums visiems yra atmintina. Tai diena mūsų tautai reiškianti skausmą ir viltį.

Šiandien minėdami 75 – ąsias masinių trėmimų ir žudynių metines, okupacijų aukas pagerbėme tylos minute. Šią dieną skyrėme prisiminimams, patriotinėms dainoms ir viltingiems žodžiams.

Viliamės daugiau niekada neprarasti laisvės…

]]>
2076 Wed, 15 June 2016 08:06:00
Mokomosios pratybos Birželio 8 dieną, mūsų globos namuose, dalyvaujant Kaišiadorių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams, vyko mokomosios evakuacijos pratybos. Šių pratybų tikslas – per kuo trumpesnį laiką atlikti globos namų gyventojų ir personalo evakuaciją.

Šią dieną dirbantis personalas tobulino evakuacijos organizavimą ir reikalingų veiksmų koordinavimą, mokėsi, kaip reikia elgtis kilus gaisrui globos namuose. Taip pat darbuotojams buvo priminta ir paaiškinta kaip teisingai užgesinti gaisro židinį pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis.

Po pratybų su Kaišiadorių PGT atstovais aptarėme ką reikia tobulinti ir kaip pagerinti veiksmų planą kilus gaisrui mūsų namuose.

]]>
2075 Fri, 10 June 2016 08:06:00
Šilčiausių jausmų kupini... Rodos tik prasidėjo Gegužė, ėmė žydėti ir puoštis gamta. O jau ir Birželis… Neseniai sveikinome mamas, o štai šiandien suskubome pagerbti ir visus tėčius, esančius drauge su mumis.

Renginyje “Šilčiausių jausmų kupini”, kuris skirtas Tėvo dienai paminėti, skambėjo gyva muzika susiliejusi su gražiausiomis eilėmis. Visiems tėčiams skyrėme ąžuolo vainiką – ištvermės ir stiprybės simbolį. O tuos, kurių jau nėra, aplankėme mintimis ir uždegėme jiems skirtą žvakelę. Po šventinių sveikinimų, linkėjimų ir prisiminimų visi vaišinomės duona, kad visus lydėtų šiltas bendrystės jausmas.

Nepamiršta ir graži mūsų tradicija – pasodintas medis, įamžinantis mūsų meilę tėveliams…

]]>
2074 Tue, 07 June 2016 08:06:31
Stovykla "Strėvukai" Štai ir vėl apsisuko laiko ratas: atbudo gamta ir viskas, kas gyva. O mes mokomės naujai atrasti save, išsiilgę nuotykių. Gegužės 25-27 dienomis tradiciškai gamtos prieglobstyje “Zelvos” stovyklavietę pripildėme savo džiaugsmu, juoku ir geromis emocijomis

]]>
2073 Sat, 28 May 2016 06:05:25
Marijos mėnuo Broliai, jei tikrai mylime, tai sekime. Mes negalime geriau parodyti savo meilės kaip sekdami Mylimuoju.

(Šv. Augustinas)

Gegužės mėnuo lietuvių dvasinėje kultūroje yra laikomas vienu gražiausiu ir prasmingiausiu laikotarpiu metuose, kai vis dažniau norisi į širdis įsileisti meilę, sustiprinti tikėjimą ir viltį.  Todėl lydimi noro dvasiškai sustiprėti nuo pat pirmųjų gegužės mėnesio dienų, tris kartus per savaitę, rinkomės “Majavos” pamaldose. Drauge laiką skyrėme Švč. Mergelės Marijos garbinimui. Skynėme ir dovanojome Jai dvasines gėleles, kurios yra tikros, nevystančios ir amžinai pasiliekančios mūsų sielose.

Dėkojame globos namų gyventojai, Zitai Kmitienei, kuri inicijavo ir organizavo šias pamaldas, skatindama ir ragindama visus norinčius pasimelsti, pagiedoti giesmes, skirtas Švč. Mergelės Marijos garbei.

]]>
2072 Sat, 28 May 2016 05:05:40
Poezijos popietė "Sukurkime posmą žydinčiam sodui" „Skaitymas veikia gydančiai. Jis yra pašventimas, stebuklingas raktas, atveriantis duris į mūsų sielos erdvių gelmes, į kurias kitaip nesugebėtume patekti…”

(M. Prustas)

Poezija yra knygos, į kurias tiesiame ranką, kai gera ar liūdna, arba, kai nėra kam tos rankos paduoti. Todėl penktadienio popietę pas mus atkeliavo poezijos pavasaris, kada visi drauge atvėrėme duris į mūsų sielos erdvių gelmes…

]]>
2071 Mon, 16 May 2016 05:05:01
Pasivaikščiojimas po Birštoną Šiltėjant orams vis dažniau norisi ištrūkti iš namų ir pramogauti savo laisvalaikį leidžiant gamtoje. Todėl mėgaudamiesi saulės spinduliais, gegužės 11 dieną išsiruošėme į Birštoną. Aplankėme miestelį, esantį gamtos apsuptyje. Buvo labai malonu ir smagu vaikščioti Nemuno pakrante, lipti į vieną aukščiausių ir žinomiausių piliakalnių Lietuvoje – Vytauto kalną, kvėpuoti sveikatai naudingų mineralų prisodrintu oru mineralinio vandens garinimo statinyje – “Druskupis” ir žingsniuoti Kneipo terapijos takeliais per dirbtinę žolę, šakelių, rąstų, įvairaus smulkumo akmenukų ir konkorėžių aikšteles.

Apžvalginės išvykos metu pasisėmėme geros energijos, paragavome tiesiai iš gelmių trykštančio mineralinio vandens ir namo sugrįžome kupini įspūdžių ir gerų emocijų.

]]>
2066 Thu, 12 May 2016 05:05:30
Istorijos labirintai... Šiandien nusprendėme ne tik turiningai praleisti laiką, bet ir pavartyti mūsų istorijos puslapius bei pakeliauti jos labirintais.

Gegužės 12 dieną aplankėme Kauno IX forto muziejų, kur susipažinome su šios tvirtovės istorija, nacių ir sovietų okupacijų Lietuvoje laikotarpiais, jų vykdytais nusikaltimais. Pasivaikščiojome po požemius, IX forte veikusį Kauno sunkiųjų darbų kalėjimą. Buvome šalia masinių žudynių lauko bei memorialinio paminklo.

Nuoširdžiai norime padėkoti mūsų pasivaikščiojimų vedliui, gidui Deimantui Ramanauskui, už puikią nuotaiką visos apžvalginės ekskursijos metu. 3 valandų laikas neprailgo, nes visa pateikta informacija buvo labai įdomi ir informatyvi, palikusi mums didelį įspūdį.

]]>
2069 Thu, 12 May 2016 05:05:09
Kviečiame į stendinę parodą "Mykolas Kleopas Oginskis. Sugrįžimas į Tėvynę" Nuoširdaus bendradarbiavimo dėka su Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejumi, Strėvininkų socialinės globos namams teko garbė pristatyti kilnojamąją stendinę parodą “Mykolas Kleopas Oginskis. Sugrįžimas į Tėvynę”, kuri mūsų globos namuose bus eksponuojama nuo gegužės 10 d. iki  birželio 08 d.

Paroda veikia Strėvininkų socialinės globos namuose, adresu Mokyklos g. 46, Mūro Strėvininkų km., Žiežmarių seniūnija. Parodos lankytojai priimami kiekvieną dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. Atvykus prašome kreiptis pas slaugytojas  (3 kab.,  I a.).

Maloniai kviečiame visus norinčius aplankyti parodą. Prisiminkme šlovingą praeitį kartu…

 

Rietavo Oginskių kultūros istorijos direktoriaus, Vyto Rutkausko, žodžiais: “Istorijos nežinantys žmonės yra vaikai. Kaip kitaip pavadinti tuos, kurie, neturėdami praeities suvokimo, bando susivokti dabartyje. Anot filosofo Antano Maceinos, istoriškumo suvokimas žmogų skatina skverbtis ir nagrinėti preitį, kaip savo būvio šaltinį. Šaltinį, kuris ištekėjęs praeityje, yra tęstinis laike, orientuotas į ateitį. Todėl, galvojant apie perspektyvą, negalima užmiršti praeities ir tų iškilių istorinių asmenybių, kurios vardan Tėvynės išlikimo aukojo “(…) savo turtą, gyvenimą, darbus”.

Mykolo Kleopo Oginskio (1765-1833) gyvenimas, jo politinė, diplomatinė, visuomeninė veikla ir kūrybinis palikimas, kaip reta, taikliai atspindi šiuos istoriškumo suvokimo principus ir idealus. Beviltiškų istorinės atminties sutemų laikotarpiais juos primindavo nemirtingo polonezo “Atsisveikinimas su Tėvyne” melodija.

Tikimės, kad M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms skirta paroda padės ne tik iš naujo atrasti ir pažinti šią asmenybę, bet ir leis giliau suvokti dramatiškus XVIII a. II p. istorinių lūžių įvykius, kurių metu iš pasaulio žemėlapių buvo ištrintas Abiejų Tautų Respublikos, tuo pačiu ir Lietuvos vardas. Jubiliejinė M. K. Oginskio sukaktis turi pasitarnauti egzistenciniam mūsų visų suvokimui. Liūdniausia, kas gali nutikti, tai patikėti iliuzija, kad mūsų Tėvynės likimu pasirūpins kitos valstybės, kad patriotizmo idėjos paseno ir nebeatitinka šiuolaikinio, modernaus pasaulio elgsenos standartų”.

]]>
2057 Tue, 10 May 2016 12:05:00
Gerosios patirties kelionė - seminaras "Vengrijos socialinių paslaugų institucijų patirtis" 2016 m. balandžio 24-29 dienomis Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultetas suorganizavo tarptautinį seminarą – gerosios patirties kelionę “Vengrijos socialinių paslaugų institucijų patirtis”, kurios metu mūsų įstaigos dvi socialinės darbuotojos turėjo galimybę lankytis įvairiose socialinėse institucijose Vengrijoje, Budapešto savivaldybės socialiniame skyriuje, kur susitiko su kolegomis ir dalijosi abipuse patirtimi su kvalifikuotais specialistais. Išvykos metu buvo aplankytos šios įstaigos: Miesto Šeimos pagalbos įstaiga, katalikiški senelių globos namai, Budapešto rajono dienos centrai, globos įstaigos žmonėms su proto ir psichikos negalia ir krizių centras.

Susitikimų metu Vengrijos socialinių paslaugų įstaigų atstovai ir vadovai pasakojo apie Vengrijos bendrąją socialinės pagalbos padėtį, Egerio, Budapešto ir Hevizo miestų socialinių tarnybų darbą.

]]>
2056 Tue, 03 May 2016 12:05:21
Švelnios tavo rankos, motinėle... Mūsų mamos nemiršta

Mamos mūsų nemiršta -

Iškeliauja toli.

Ne mirties glosto pirštai -

Angelai vien balti.

Mūsų mamos mus glosto,

Kai širdyse – gėla.

Turi jos savo uostą,

Tik ten mūsų nėra.

Mūsų mamos nutolę -

Nepasiekti mums jų.

Braido jos ne po žolę -

Skraido tarp angelų.

Mūsų mamos vis laukia

Šilto žvilgsnio, maldų…

Nors dangus apsiniaukęs -

Nesvarbu… nesvarbu…

Mūsų mamos – jos mamos

Žemėje… danguje…

Visada būkim ramūs,

Kol mama – širdyje.

(Danutė Ruseckaja)

Mama… toks įprastas ir kasdienis žodis, bet brangus kiekvienam.

Balandžio 29 dieną popietės metu “Švelnios tavo rankos, motinėle…” pagerbėme šalia esančias ir prisiminėme anapilin iškeliavusias mamas. Skyrėme joms šilčiausius ir nuoširdžiausius žodžius, gražiausias dainas.

]]>
2055 Sun, 01 May 2016 12:05:31
"Nuvesk mane į vasarą" Šiandien, balandžio 28 d.,  apsilankėme Rokiškio rajone. Dalyvavome Skemų socialinės globos namų meniniame renginyje Poezijos pavasaris 2016 “Nuvesk mane į vasarą…”, kuris skirtas paminėti Skemų socialinės globos namų 80-ties metų jubiliejui. Šiame meninio skaitymo konkurse, mūsų globos namus atstovavo Ivanas Antonovas. Skaitė Prano Rasčiaus sakmes: “Plikakalnis” ir “Žmonės”.

]]>
2054 Fri, 29 April 2016 12:04:56
Pavasario mugė Kaišiadoryse Balandžio 23 dieną dalyvavome tradicinėje Pavasario mugėje Kaišiadoryse. Kartu su visais džiaugėmės šventiniu šurmuliu, linksma muzika ir prekių gausa. Dalijomės gera nuotaika ir savais dirbiniais.

]]>
2053 Sat, 23 April 2016 12:04:32
Atgaiva kūnui ir sielai Balandžio 20 dieną apsilankėme Trakuose vandens pramogų parke “Trasalis”. Tik atvykę į sveikatinimo centrą savo  turiningą laisvalaikį pradėjome grupine kinezeterapija. Po linksmosios aerobikos su kamuoliais, apsilankėme relaksacijai  paslaptingame druskų kambaryje. Vėliau šiek tiek pasportavę ir atsipalaidavę haloterapijos seanse pasinėrėme į atpalaiduojančius vandens malonumus: mėgavomės sukūrinės vonios burbuliukais, mėgstantys šilumą pasikaitinome garinėje ir rusiškoje pirtyje. Drąsiausieji išbandėme čiuožimą vandens kaskadomis ir vingiuotais kalneliais su vandens tėkme. Ir prieš vykstant namo paragavome garsiųjų Trakų kibinų.

Namo grįžome kupini energijos ir gerų emocijų…

]]>
2052 Fri, 22 April 2016 11:04:30
Užsiėmimai "Molio virtuvėje" Šiandien, balandžio 11 dieną, lankėmės “Molio virtuvėje”, tai yra keramikos dirbtuvėje, kur patys bandėme molio galimybes ir technologinius degimo procesus. Pabuvojome vaizdingame gamtos kampelyje, pačiame keramikės, Lietuvos tautinio paveldo gaminio meistrės, Kristinos Zazerskienės, namų kieme.

]]>
2051 Mon, 11 April 2016 11:04:04
Nominacija už muzikalumą Balandžio 7, 8, 14 ir 16  dienomis Linkuvos kultūros centre, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos kultūros paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius jau 15 kartą rengia Respublikinį vokalinių ansamblių festivalį-konkursą “Kur aukštas klevas 2016″.

Šio festivalio tikslai – aktyvinti vokalinių ansamblių veiklą, ugdyti jų meistriškumą, paskatinti geriausius kolektyvus ir atlikėjus. Balandžio 8 diena yra skirta socialinės globos namų kolektyvų ir solistų pasirodymams. Mūsų globos namus šiame konkurse atstovavo vokalinis ansamblis “Strėva” ir solistas Valdas Vilimas (vadovas Arvydas Kairevičius).

13 val. į Linkuvos kultūros centre prasidėjusią šventę susirinko dalyviai iš Linkuvos, Strėvininkų, Duseikių, Skemų, Kupiškio, Kretingos, Latvijos Respublikos Iecavos ir Latvijos Respublikos Jelgavos socialinės globos namų. Festivalyje – konkurse atvykę atlikėjai  stengėsi sušildyti salės žiūrovus ir komisiją savo dainomis ir muzika.

Kompetentingą komisiją sudarė: Birutė Vanagienė – Pakruojo rajono savivaldybės kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja, Daiva Kacilevičienė – Linkuvos gimnazijos muzikos mokytoja, metodininkė, Simonas Kilius – Linkuvos kultūros centro meno vadovas, Vilma Janickienė – Linkuvos kultūros centro Ūdekų skyriaus meno vadovė.

Šiame konkurse puikiai pasirodė mūsų solistas Valdas Vilimas ir pelnė nominaciją už muzikalumą. Sveikiname Valdą ir dėkojame vadovui Arvydui už nuoširdų ir prasmingą darbą… Linkime nepailsti ir tobulėti bei mus visus džiuginti muzikavimu.

]]>
2050 Sat, 09 April 2016 11:04:47
Juokas ir teatras gydo mus Šiandien paminėjome dvi progas: Tarptautinę teatro dieną ir Melagių dieną. Pirmojoje popietės dalyje smagiai pokštavome, juokavome, melavome ir rinkome globos namų “Spygliukus”.  Dar ir šiandien yra išlikęs paprotys – balandžio pirmąją būtina pasijuokti vieniems iš kitų. Juk jei melagių dieną nemeluosi – tai toli ir nenuvažiuosi.

Antrojoje dalyje stebėjome spektakliuką “Pepė Ilgakojinė”. Kodėl pasirinktas būtent Astridos Lindgren kūrinys, ogi todėl, kad raudonplaukė mergina yra džiaugsmo kupina maištautoja,  dalijanti  grožį ir gėrį draugams. Tai personažas, kupinas įvairiausių jausmų ir emocijų. Personažas, visiems susirinkusiems linkėjęs turėti tokią svajonę, kuri ne tik vestų į priekį, bet ir išsipildžiusi niekada neišblėstų…

]]>
2049 Wed, 06 April 2016 11:04:22
Velykos atėjo... Po didelio susikaupimo ir ilgai trukusios Gavėnios sulaukėme Šv. Velykų – džiaugsmo ir atbundančios gamtos šventės. Saulėtą ir šiltą Velykų popietę mus linksmino Velykė: ragino žaisti įvairius žaidimus su margučiais ir dalyvauti smagiose pramogose. Ne vienam  teko savo jėgas išbandyti velykinėje viktorinoje ir šokių sūkuryje.

]]>
2048 Wed, 30 March 2016 11:03:29
Velykų belaukiant... Kovo 23 dieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Deivido Staponkaus dainavimo klasės studentai, kvietė mus drauge pasidžiaugti gamtos ir dvasios atgimimu, pražystančiu pavasariu. Edgaras Davidovičius, Kšištofas Bondarenko, Donatas Kaikaris ir koncentmeisterė Elina Maslakova atliko lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius, kurie alsuoja jaukia šiluma, grožiu ir ramybe…

Nuoširdžiai dėkojame atlikėjams už nuostabią dovaną...

]]>
2047 Thu, 24 March 2016 11:03:26
Velykinės stalo teniso varžybos... Pirmadienį mūsų globos namuose įvyko Velykinės stalo teniso varžybos, kurios išsiskyrė dalyvių gausa ir įtemptomis kovomis. Šį kartą savo jėgas išbandyti susirinko tik vyrukai. Susirinkusieji smagiai rungtyniavo ir linksmai praleido laiką.

Nepralenkiami buvo ir nugalėjo: I vieta – Ž. Silvanavičius, II vieta – R. Matusevičius ir III vieta – A. Kasperavičius. Sveikiname nugalėtojus ir linkime tobulinti savo įgūdžius.

]]>
2046 Wed, 23 March 2016 11:03:57
Mega... Praveriame duris į pavasarį… Jau daugiau saulės, šviesos ir noro pramogauti. O išvykos juk ne tik skatina gerai praleisti laiką kartu, bet ir praplėsti akiratį, praturtinti mintis ir suteikti naujų spalvų gyvenimui.

Kovo 17 dieną pramogavome “Megoje”: žaidėme boulingą, žiūrėjome filmą ir pietavome picerijoje.

]]>
2045 Thu, 17 March 2016 11:03:07
Su mūsų Laisvės diena 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma : “atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė.” Tai iškili ir prasminga diena, kurią kovo 10 d. paminėjome gausiai susirinkę salėje. Būdami drauge prisiminėme didįjį pakilimą ir veržimąsi į laisvę, kuris mus atvedė į atkurtą Lietuvą.

Šiandien visų nuotaika itin džiaugsminga ir pakili, nes minint Lietuvos nepriklausomybės dieną mūsų namuose suskambo veržlūs pučiamųjų garsai. Kaišiadorių meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Artūras Vrublevskis) dovanojo koncertą ir džiugino mus skambiomis melodijomis.

Šią dieną mus visus jungė meilė Tėvynei ir muzikai… Tad puoselėkime ir branginkime ją…

]]>
2044 Fri, 11 March 2016 10:03:50
Jums, Moterys, pavasario žiedai... Pavasari, Tave mes šaukiam ūkanoj paklydę,

Ateik į žemę, į namus, širdin ateik,

Tave mes šaukiam, Burtininke didis,

Tegu sausa obels šaka vėl žydi,

Ir nuo dainų tesuskamba skliautai.

(B. Brazdžionis)

Pavasaris…  Kovo 8-oji… Tai diena, kai skambanti muzika, išskirtinis dėmesys, gražiausi žodžiai ir gėlės yra skiriamos visoms moterims.

Šiandien mums vyrai linkėjo laimės, kantrybės, sėkmės, meilės ir išsipildančių pačių netikėčiausių svajonių. Už tai tariame nuoširdų AČIŪ…

]]>
2043 Tue, 08 March 2016 10:03:56
Radži ir Dambrauskaitės koncertas Vasario 26 dieną buvome muzikiniame pasimatyme su Radži ir Birute Dambrauskaite. Kaišiadorių kultūros centre klausėmėms gražiausių šių atlikėjų melodijų.

]]>
2042 Wed, 02 March 2016 10:03:14
Dvasinė ramybė ir stiprybė Adventiniai renginiai mūsų globos namuose jau tapo tradicija, tačiau tylos ir susikaupimo metas kelyje į svarbiausią krikščionių šventę yra nepaliestas. Todėl dvasinio atsinaujinimo laiką, Gavėnios laikotarpį, leidžiame kartu su Aušros Vartų Marijos ir Šv. Teresėlės bendruomenės narėmis, vienuolėmis karmelitėmis.  Šiandien, vasario 23 dieną, seserys Rozana, Bernadeta ir Brigita mums padėjo suprasti ir naujai apmąstyti labai svarbius dalykus, kurių nepastebime arba tiesiog užmirštame. Nepaprastai šiltas seserų bendravimas tik patvirtina, kad geranoriškumas, šypsena ir atvira širdis atveria visas duris į laimę ir džiaugsmą.

Susitikimo metu seserys mūsų širdis pripildė šviesos, gėrio, nuoširdumo ir jautrumo. Bendraudamos jos su mumis dalijosi savo dvasine stiprybe. Ragino mus susitaikyti su Dievu, su savimi ir su draugais, primindamos, kad per atleidimą ateis ir taika.

Po pietų visi kartu dalyvavome Šv. Mišiose, kurias aukojo Žiežmarių parapijos klebonas Rokas Puzonas. Drauge įsijungėme į bendrą maldą.

Ši diena, praleista kartu su seserimis, sustiprino mūsų pasitikėjimą savo jėgomis ir tikėjimą Dievu.

]]>
2041 Wed, 24 February 2016 10:02:52
Su gimtadieniu, Lietuva „Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę“.

Minėdami Vasario 16-ąją globos namų tarybos nariai paruošė dovanėles. Tai buvo rankų darbo žvakelės – širdelės, simbolizuojančios meilę ir pagarbą tėvynei.

Kita dovana Lietuvai – 5 socialinės grupės organizuotas piešinių konkursas “Piešiame gražiausią žodį”. Tai piešiniai, primenantys tėvynei svarbias vietas ir vertybes. Piešiniai, leidžiantys mums visiems suprasti laisvės “kainą” ir mūsų vienybę. Iš 24 konkurso dalyvių buvo atrinkti trys geriausi ir renginio metu apdovanoti.

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas pradėtas Lietuvos Respublikos himnu ir eilėmis, uždegtomis žvakelėmis, simbolizuojančiomis šviesą, kuri jungia praeitį su dabartimi, o dabartį jungs su ateitimi. Renginį pagyvino ir dainomis džiugino globos namų ansamblis “Strėva”.

Popietės metu visus susirinkusius su labai reikšminga kiekvienam lietuviui diena pasveikino globos namų direktorius Kęstutis Jakelis. Palinkėjo supratimo ir atsakomybės. Supratimo tam, ką turime. Supratimo, kad turima Laisvė yra nuolatinis darbas. Nuolatinis darbas – stiprinti savo tėvynę, būti pasirengus ją ginti ir suprasti. Taip pat direktorius ragino nepamiršti, kad Laisvė yra brangi. Laisvė suteikia galimybę gerai gyventi.

Po sveikinimų tradiciškai buvo padėkota darbuotojams ir įteiktos padėkos už sąžiningą ir pareigingą darbą, už kantrybę ir nuoširdumą.

]]>
2040 Mon, 15 February 2016 10:02:34
Šv. Valentino diena Išmok priimti meilę. Pačią nuostabiausią ir labiausiai gydančią dovaną. Vertybę, kuriai niekas žemėje negali prilygti, nes tik ji vienintelė atveria žmoguje iškiliausias patirtis. Tik ji kuria stebuklus. Visa, kas yra šalia jos, – laikina ir nepatikima. Todėl rūpestingai budėk, kad tavo širdis niekada nepraleistų pamokų meilės mokykloje.

(Tėvas Valerijus)

Šiandien, vasario 12-ąją, mūsų namuose netrūko gerų emocijų ir iš širdies sklindančios šilumos. Minėdami artėjančią Šv. Valentino dieną nuo pat ryto buvome lydimi meilės dainų, melodijų, sveikinimų, šypsenų ir apkabinimų. Netrūko ir nuotaikingų, raudonų širdelių, skleidžiančių gerumą ir draugystę, smagių žaidimų ir šokių.

]]>
2039 Mon, 15 February 2016 10:02:14
Šalta žiema, lauk iš kiemo... Šiandien tradiciškai šventėme tikrąsias Užgavėnes, kad atsigintume nuo nelaimių.  Šiek tiek primiršę tylą, šmaikščiai krėtėme išdaigas, triukšmingai šokome ir trypėme, žaidėme žaidimus. Drauge dalyvavome Kanapinio ir Lašininio kovoje, sočiai valgėme. Eitynių metu persirengėliai ne vienam išbūrė dosnią ateitį.

Po smagių šėlionių stebėjome Morės sudeginimo ritualą, sukdamiesi ratelyje vijome lauk susikaupusį blogį, nelaimes ir jau įkyrėjusią žiemą. Taip pasitikome tylųjį, septynias savaites trunkantį, gavėnios laikotarpį.

]]>
2030 Tue, 09 February 2016 06:02:27
Susitikimas su ministre A. Pabedinskiene Sausio 27  dieną, trečiadienio rytą, sulaukėme garbingų svečių. Atvyko Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė ir Socialinės aprėpties departamento direktorė Violeta Toleikienė. Vyko susitikimas su globos namuose dirbančiais darbuotojais. Susitikimo metu diskutuota aktualiais ir rūpimais klausimais.

]]>
2029 Thu, 28 January 2016 06:01:21
Pusiaužiemį pasitikome dainomis Sausio 25-oji – pusiaužiemis. Nuo seno yra sakoma, jog šią dieną miške savo oloje nubunda barsukas, iškiša galvą apsidairyti ir išeina pasivaikščioti arba smunka atgal į olą bei gulasi ant to paties šono taip nuspėdamas ką žada šie metai ir koks bus pavasaris. Taigi atsibundam, pažiūrim koks oras ir švenčiam!

Sausio 26 dieną taip ir padarėm. Juk šviesėja dangus ir gerėja nuotaika, nes artėja pavasaris. O dar smagiau yra, kai mus aplanko mažieji draugai iš Žiežmarių mokyklos-darželio ir savo apsilankymu bei nuoširdžiu bendravimu paįvairina šaltą ir apniukusią dieną.

]]>
2028 Wed, 27 January 2016 06:01:32
Paprasta, linksma ir malonu... Sausis… Sniegas… Pats tinkamiausias laikas žiemos linksmybėms, kai galima sugrįžti į vaikystę ir pasivolioti sniege, pačiuožinėti nuo kalniuko ar išbandyti savo jėgas su slidėmis.

]]>
2027 Sun, 24 January 2016 06:01:04
"Jau 25 esame laisvi..." Jau 25  metai prabėgo nuo tragiško sausio, nusinešusio 14 žmonių gyvybes už Lietuvos laisvę. Ir šiandien, sausio 13 – ąją, mes su dėkingumu prisiminėme kodėl esame laisvi, įvertinome laisvės kovotojų siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Laisvės gynėjų dieną pradėjome minėti visuotine pilietine iniciatyva “Atmintis gyva, nes liudija”. Mūsų languose taip pat vieningai plazdėjo žvakių liepsnelės Sausio 13-osios atminimui.

Simbolinėmis neužmirštuolėmis rodėme ir išreiškėme pagarbą už laisvę. Šį naują simbolį segėjome visi. Popietės metu pasidalinome praeities įvykiais, skaitėme eiles. Globos namų direktorius, Kęstutis Jakelis, ragino prisiminti ir didžiuotis savo gimtinės istorija. Taip pat mums visiems linkėjo būti vieningiems, stipriems ir pasiryžusiems kurti klestinčią Lietuvą.

Pagerbdami žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų valstybės gynėjų, didžių žmonių auką, uždegėme atminimo laužą, dainavome patriotines dainas.

Mes prisimename, kodėl 25 metus esame LAISVI…

]]>
2026 Sat, 16 January 2016 06:01:39
Metus pradedame skaitydami Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui – nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais. (Justinas Marcinkevičius)

2016-ieji Lietuvoje paskelbti Bibliotekų metais, tad pradedame juos minėti skaitydami knygas. Sausio 5 dieną apsilankėme renovuotoje, šiuolaikiškoje Žiežmarių bibliotekoje, kur mus darbuotoja pasitiko svetingai ir draugiškai, maloniai aprodė naujas ir jaukias bibliotekos patalpas bei knygas.

]]>
2025 Sun, 10 January 2016 06:01:17