Naujienos

2018-09-13 02:09:36

Paskaitos sveikatinimo tema

Rugsėjo 11 - 12 dienomis mūsų globos namuose buvo vykdomi mobilūs sveikatinimo renginiai, kuriuos organizavo Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Dvi dienas gyventojai sėmėsi teorinių žinių paskaitėlėse, kurių temos "Judėk šiandien dėl rytojaus" ir  "Vaistažolės - ir vaistas, ir maistas" , taip pat atliko praktines užduotis. 

Pirmąją dieną bendravome su treneriu Laimontu Rakausku, kuris mums tik patvirtino, kad aktyvų gyvenimą gyvenantys žmonės yra sveikesni, darbingesni, gražesni ir geresnės nuotaikos. Dalyvaudami paskaitoje klausėmės apie pagrindinius sveikatą įtakojančius veiksnius, fizinio aktyvumo poveikį, judėjimo ir krūvio "receptą", šiaurietiško ėjimo privalumus ir efektyvumą. Po teorinės dalies turėjome bendrą mankštą ir šiaurietiško ėjimo pamokas. 

Antrąją dieną susitikome su vaistininku - žolininku Mariumi Lašinsku, kuris mums daug pasakojo apie vaistažoles, jų naudą ir poveikį organizmui bei sveikatai. Sužinojome, kad žolė gali būti ne tik maistas, bet ir vaistas. Ragavome "Džiaugsmo" arbatos, bandėme atspėti jos sudėtį. Po paskaitėlės su dėstytoju visi drauge ėjome rinkti žolelių, su jomis susipažinti iš arčiau, pamatyti kaip atrodo. Taip pat būdami lauke sužinojome, kad žolė gali būti ne tik naudinga, bet ir nuodinga. Taigi, renkant vaistažoles reikia būti atsargiems...

Šios dvi dienos tikrai neprailgo, buvo įdomios. Todėl nuoširdžiai dėkojame už galimybę sužinoti mums daug svarbios ir naudingos informacijos Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorei Viditai Jonaitei.

Lauksime sugrįžtant...

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka