Naujienos

2016-05-10 12:10:00

Kviečiame į stendinę parodą "Mykolas Kleopas Oginskis. Sugrįžimas į Tėvynę"

Nuoširdaus bendradarbiavimo dėka su Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejumi, Strėvininkų socialinės globos namams teko garbė pristatyti kilnojamąją stendinę parodą “Mykolas Kleopas Oginskis. Sugrįžimas į Tėvynę”, kuri mūsų globos namuose bus eksponuojama nuo gegužės 10 d. iki  birželio 08 d.

Paroda veikia Strėvininkų socialinės globos namuose, adresu Mokyklos g. 46, Mūro Strėvininkų km., Žiežmarių seniūnija. Parodos lankytojai priimami kiekvieną dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. Atvykus prašome kreiptis pas slaugytojas  (3 kab.,  I a.).

Maloniai kviečiame visus norinčius aplankyti parodą. Prisiminkme šlovingą praeitį kartu…

 

Rietavo Oginskių kultūros istorijos direktoriaus, Vyto Rutkausko, žodžiais: “Istorijos nežinantys žmonės yra vaikai. Kaip kitaip pavadinti tuos, kurie, neturėdami praeities suvokimo, bando susivokti dabartyje. Anot filosofo Antano Maceinos, istoriškumo suvokimas žmogų skatina skverbtis ir nagrinėti preitį, kaip savo būvio šaltinį. Šaltinį, kuris ištekėjęs praeityje, yra tęstinis laike, orientuotas į ateitį. Todėl, galvojant apie perspektyvą, negalima užmiršti praeities ir tų iškilių istorinių asmenybių, kurios vardan Tėvynės išlikimo aukojo “(…) savo turtą, gyvenimą, darbus”.

Mykolo Kleopo Oginskio (1765-1833) gyvenimas, jo politinė, diplomatinė, visuomeninė veikla ir kūrybinis palikimas, kaip reta, taikliai atspindi šiuos istoriškumo suvokimo principus ir idealus. Beviltiškų istorinės atminties sutemų laikotarpiais juos primindavo nemirtingo polonezo “Atsisveikinimas su Tėvyne” melodija.

Tikimės, kad M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms skirta paroda padės ne tik iš naujo atrasti ir pažinti šią asmenybę, bet ir leis giliau suvokti dramatiškus XVIII a. II p. istorinių lūžių įvykius, kurių metu iš pasaulio žemėlapių buvo ištrintas Abiejų Tautų Respublikos, tuo pačiu ir Lietuvos vardas. Jubiliejinė M. K. Oginskio sukaktis turi pasitarnauti egzistenciniam mūsų visų suvokimui. Liūdniausia, kas gali nutikti, tai patikėti iliuzija, kad mūsų Tėvynės likimu pasirūpins kitos valstybės, kad patriotizmo idėjos paseno ir nebeatitinka šiuolaikinio, modernaus pasaulio elgsenos standartų”.