Naujienos

2021-02-14 11:02:16

Kas yra Meilė?

Kas yra Meilė? Dar vaikystėje žinojome, kad meilė yra pats tyriausias, kilniausias ir gražiausias jausmas, o žmogus pasiekti pilnatvę ir būti laimingas gali tik mylėdamas. Žmogus yra sukurtas mylėti. Meilė yra viena iš žmogaus vertybių. Ji yra gyvybės pagrindas, praturtinantis žmogaus dvasinį pasaulį. Žmogus, atsiverdamas meilei, nepraranda savo individualybės ir žmogiškos vertės. Jis praturtėja, pradeda suprasti kito žmogaus svarbą ir vertę. 

Meilė - kas ji, kokia ji, ką ji duoda ir ką atima? Į šiuos klausimus bando atsakyti filosofai, gražiausiais vardais meilės jausmą vadina poetai, meilės kančias ir euforiją išgyvena didelė žmonijos dalis. 

Pirmiausia meilė - paslaptis. Nei vienas iš mūsų nežinome, kada ir kokia meilė mus aplankys, koks bus tas jausmas, kurį patirsime, ir kaip patys gebėsime mylėti. 

Dar meilė - svajonė. Kiekvienas norime patirti meilės jausmą, neįsivaizduojame be meilės žmogaus gyvenimo, manome, kad būti be meilės - tas pats kaip augalui skursti be saulės ir vandens... 

Ir svarbiausia - tai, kad meilė - žmogaus gyvenimo stimulas, gyvenimo prasmė ir ašis, aplink kurią sukasi visa žemiškoji būtis. 

Kai myli, žmogus siekia būti geresnis, kilnesnis, gražesnis, jis pasiryžęs nuveikti aibę didžių darbų vardan mylimo žmogaus ar mylimos Tėvynės.

Eidami meilės keliu, išmokstame dovanoti ir atrasti džiaugsmą šalia esančiuose žmonėse, mėgautis viskuo, kas pasaulyje gražu, gera, darnu ir aktyviai veikti.

Meilė yra gyvenimo jėga, duodanti galimybę visapusiškai pažinti žmogų ir suteikianti su nieko nepalyginamą laimę. Taigi stabtelėkime ir pagalvokime, kas yra toji Meilė? Kiekvienam - ji vis kitokia.

Meilė yra gyva tik tuomet, kai ją puoselėjame iš visos širdies. Rūpinamės tais žmonėmis, kuriuos mylime. Sugebame pamatyti kitą tokį, koks jis yra. 

Nuotrauka

Nuotrauka