Naujienos

2017-09-18 08:09:27

Bočia vienija mus

Nepabijoję didelio ir audringo vėjo, lietaus ir tolimo kelio į Klaipėdos miestą rugsėjo 14-15 d. išsiruošėme Strėvininkų socialinės globos namų, Bočios rungties komanda "Mūro  Strėvininkai".

Vykome į nuostabią ir labai įdomią BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" bendruomenės organizuotą dviejų dienų neįgaliųjų sporto šventę "Bočia vienija mus", į kurią susirinko gausus būrys svečių iš įvairių Lietuvos miestų ir Latvijos Respublikos. Renginyje dalyvavo 18 komandų: tai Panevėžio jaunuolių dienos centras, Šilutės „Macikų“, Strėvininkų socialinės globos namų (Kaišiadorių raj., Žiežmarių sen.), Trakų, Plungės, Kretingos, Mažeikių neįgaliųjų centrų komandos, Telšių apskrities neįgaliųjų sporto klubo „Atletas“, Klaipėdos miesto žmonių su fizine negalia sporto klubas „Žuvėdra“, Klaipėdos individualių poreikių kūrybos studija „Plunksnelė“, „Klaipėdos viltis“, „Danės“‘ socialinių paslaugų centro, „Klaipėdos lakštutės“ ir viena komanda iš Liepojos miesto (Latvijos Respublika).

Bočia – tai komandinis žaidimas, visiems prieinamas ir mėgstamas, kuris dėl savo universalumo yra populiarus tarp asmenų su negalia. Nuo 1984 m. šis žaidimas įtrauktas į Parolimpines žaidynes. Na, o mūsų globos namų gyventojai Kazimir Daškevič, Jolanta Maciūlevičiūtė ir Daiva Rimkevičiūtė pas sporto užimtumo specialistę Redą Rokienę šį žaidimą pradėjo žaisti tik prieš du mėnesius. Pasak žaidėjų šis žaidimas nesunkus, įdomus ir azartiškas, tai tarsi patvirtina tarptautiniu mastu iškovota Bočios turnyro III-ji vieta ir azartiškas užsidegimas nugalėti svečius  iš Latvijos Respublikos. Todėl, garbinga III-ji vieta, taurė ir diplomas parvežti į Strėvininkų socialinės globos namus, kuriais turės galimybę džiaugtis visi globos namų gyventojai.

Pirmą kartą dalyvavome bendrame flashmob‘o šokyje ir tai mums suteikė daug gerų emocijų,  karinių jūrų pajėgų išvirta kareiviška košė sustiprino mūsų jėgas, nuoširdus supažindinimas su BĮ "Klaipėdos lakštutės" įstaiga bei jos vykdomomis veiklomis, gardžios vaišės ir linksmoji diskoteka, paliko mums šiltus prisiminimus. Neišblėstantys Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo ir delfinų pasirodymo prisiminimai, apsilankymas delfinų terapijos centre lydės mus visus metus. Tik taip gražiai ir šiltai bendraudami galime užmegzti artimesnius ryšius, dalintis patirtimi ir tobulėti.

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka

Nuotrauka